رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال
تاریخ: ۱۲:۰۸ :: ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
نام نویسنده: تحریریه
درودگر:لیگ برتر از تاریخ ۲۸ مرداد شروع نمی‌شود

رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال خبر از جلسه‌ی در فدراسیون داد که در آن جلسه مشخص شده لیگ از ۲۸ مرداد آغاز نمی‌شود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،صادق درودگر در برنامه تلویزیونی سلام صبح بخیر در خصوص اینکه شایعاتی پیرامون برگزاری لیگ برتر در تاریخ ۲۸ مرداد ماه مطرح شده و آیا وی این موضوع را تائید می‌کند یا خیر گفت:نه! روز گذشته جلسه ای در فدراسیون فوتبال داشتیم و گزارشی در مورد زیر ساخت‌های استادیوم‌ها دریافت کردیم اما تمامی گزارش‌ها حاکی از این بود که نمی‌توانیم لیگ را در تاریخ ۲۸ مرداد برگزار کنیم. امروز نیز جلسه ای با حضور بازوند، فتاحی و رییس فدراسیون برگزار خواهد شد و از سه چهار استادیوم خبرهای خوبی داریم. مشکل طبقه اول استادیوم آزادی حل شده، صنعت نفت دارد اقدام می کند، در نساجی خیلی کار کردند، ماشین سازی و تراکتورسازی دارند قدم های بزرگی برمی دارند و بقیه اعلام کردند دارند کار را شروغ می کنند.

درودگر یادآور شد: درست است که قدری دیر است اما یکی از مهم ترین تصمیمات تاریخ چند ساله فوتبال همین است. لیگ برتر عید غدیر قطعا برگزار نمی شود. تلاش همه این بود که به میمنت عید غدیر این مسابقات برگزار شود اما متاسفانه هنوز به زیرساختهای لازم نرسیده ایم و اگر قرار بود بدون آن شرایط بازی ها برگزار شود اصلا بازی ها را به تعویق نمی انداختیم و تصمیم جدی ما این است که خودمان را با شرایط فوتبال روز دنیا و مقررات آن هماهنگ کنیم.

این عضو هیات رییسه سازمان لیگ تاکید کرد: پیش بینی ما این است که روند کار بسیار خوب خواهد بود و طبق گزارش فتاحی که به تک تک استادیوم ها سر می زند، نتایج تا به حال خوب بوده است. ذوب آهن و سپاهان دارند کارهایشان را آغاز می کنند و قبل از تیم ملی زمان برگزاری لیگ اعلام می شود.

وی درباره احتمال برگزاری لیگ بعد از اردوی تیم ملی گفت: گزارش ها و پیش بینی ها اینگونه است که شرایط قبل از این تاریخ آماده می شود. نساجی قائم شهر، طبقه اول استادیوم آزادی، ماشین سازی و تراکتور سازی خوب پیش رفته اند. در مشهد هم دارند کار می کنند و تمام گزارش ها حاکی از این است که تصمیم فدراسیون معقول بوده است و اگر گزارش بیاید که نمی شود پیش از اردوی تیم ملی کار را آغاز کنیم، باز هم تاخیر خواهیم داشت. به هر حال تصمیم گیر هیات رییسه است و گزارش نهایی برای ما نیامده است.

درودگر درباره برگزاری بازی برای تست شرایط توضیح داد: تمام تلاش این بود که این کار انجام شود اما این آمادگی وجود ندارد.  استقلال تهران و سه تیم شهرستان سازی اعلام آمادگی کرده بودند اما این اتفاق امکان پذیر  نیست.

وی درباره حکم کمیته اخلاق علیه مسئولان سازمان لیگ گفت: این را فرخنده می دانم که چنین اتفاقی افتاده کمیته اخلاق به دنبال تبلیغ نیست اما بیش از ۱۰۰ مدرسه فوتبال که ممکن بود بچه ها در آن دچار مشکل شوند و شرایط ایده آل نداشت را تعطیل کردند. هر کسی که در کمیته اخلاق بر اساس مدارک و شواهد محرومیتی دارد می تواند به فرجام خواهی و استیناف برود. حکم های قضایی فدراسیون بر مبنای دموکراسی است و خیلی حکم ها توسط استیناف تایید شده است.

این عضو هیات رییسه سازمان لیگ یادآور شد: فدارسیون تصمیم نمی گیرد و هر رایی که کمیته انضباطی می دهد قابل فرجام خواهی است مگر اینکه با مبلغ ریالی حل بشود. گزارش قطعی نمی توانم بدهم چون اطلاعات کامل ندارم اما قطعا دوستان به فرجام خواهی رفته اند و مدارکی ارائه کرده اند. گمانه زنی زیاد است اما نمی توانم کمک کنم.

درودگر در پایان خبر داد: فدراسیون سازمان اقتصادی فوتبال ایران را مصوب کرده و این سازمان به صورت جدی وارد حوزه درآمدزایی فوتبال می شود و فروشگاه های ورزشی سراسر کشور حق ندارند البسه ورزشی تیم ملی را بدون بارکد رسمی و اخذ مجوز و برچسب حامیان فوتبال ایران به فروش برساند و اگر بفروشد کمیته حقوقی شکایت می کند و باید در دادسرا پاسخگو باشند.

پاسخی بگذارید