تاریخ: ۶:۴۹ :: ۱۳۹۴/۰۸/۰۴
نام نویسنده: sobhan

جنگ قدرت در باشگاه سایپا بین مدیرعامل و سرمربی تیم فوتبال این باشگاه اوج گرفته است و باید دید هیات مدیره چه تصمیمی در این زمینه می‌گیرد. به گزارش مازند اسپرت ؛ تیم فوتبال سایپا کاملا شرایط نامنظم و به‌هم ریخته‌ای پیدا کرده است. مدیرعامل باشگاه بعد از دومین باخت تیمش علیه مجید جلالی مصاحبه […]

جنگ قدرت در باشگاه سایپا بین مدیرعامل و سرمربی تیم فوتبال این باشگاه اوج گرفته است و باید دید هیات مدیره چه تصمیمی در این زمینه می‌گیرد.

خبرگزاری فارس: جنگ قدرت در جمع نارنجی‌ها؛ از بین جلالی و رضایی کدام یک می‌رود؟/ سایپا دیگر مطمئن نیست

به گزارش مازند اسپرت ؛ تیم فوتبال سایپا کاملا شرایط نامنظم و به‌هم ریخته‌ای پیدا کرده است. مدیرعامل باشگاه بعد از دومین باخت تیمش علیه مجید جلالی مصاحبه کرد و سرمربی  تیم هم در رسانه‌ها پاسخ تندی به بیت‌الله رضایی داد. برخی دوستان رسانه‌ای کاپیتان سابق تیم ملی هم فرصت را مناسب دیدند و مدام از سرمربیگری جواد نکونام صحبت می‌کردند.

در چنین شرایطی بیت الله رضایی در اقدامی قابل تامل با بازیکنان تیم فوتبال و بدون حضور سرمربی تیم جلسه‌ای گذاشت تا شاید بهانه لازم برای ایجاد تغییرات در کادرفنی را به دست بیاورد اما حاصل این جلسه به دلخواه مدیرعامل نبود. ابراهیم صادقی کاپیتان تیم موضع تندی نسبت به شرایط باشگاه و مدیرعامل گرفت. سایر بازیکنان هم تقریبا با کاپیتان‌شان هم عقیده بودند. نکونام هم ظاهرا در این نشست خیلی حرف تندی بر زبان نیاورده با این حال وضعیت باشگاه همچنان پرتنش است.

بازیکنان سردرگم هستند و نمی‌دانند در این جنگ قدرتی که بین مدیرعامل و سرمربی باشگاه آغاز شده کدام برنده می‌شوند؟ مجید جلالی که رابطه خوبی با برخی از اعضای هیات مدیره باشگاه دارد تلاش می‌کند با دور زدن مدیرعامل او را تبدیل به مدیری بدون قدرت اجرایی کند و بیت‌الله رضایی نیز از تمام ظرفیت‌هایش استفاده کرده تا بتواند جلالی را کنار بگذارد.

آنچه مسلم است؛ اینکه وضعیت باشگاه سایپا شباهت زیادی به دوران جنگ سرد دارد! صلحی مسلحانه! بین مدیرعامل و سرمربی با دستور رئیس هیات مدیره باشگاه ایجاد شده است. با این حال این شرایط بعید است زیاد دوام بیاورد.

طبق قوانین حرفه‌ای فوتبال اگر مدیرعامل واقعا نمی‌خواهد با سرمربی تیم کار کند می‌تواند از قدرتش استفاده کند و او را کنار بگذارد اما مشخص نیست که چرا بیت‌الله رضایی چنین کاری نمی‌کند؟ یا واقعا قدرتش را ندارد یا اینکه… نمی‌توان گفت نمی‌خواهد تیمش دچار حاشیه شود زیرا اکنون تیم فوتبال سایپا در کانون حاشیه قرار گرفته است.

جواد نکونام سال‌ها کاپیتان تیم ملی بوده، روز اولی که به سایپا آمد خیلی‌ها گفتند او برای سرمربیگری در این تیم نارنجی‌پوش به این تیم آمده، ولی اکنون گفته می‌شود او پیشنهاد سرمربیگری را رد کرده! اگر جواد نکونام واقعا چنین کاری کرده باشد نشان از هوش بالایش دارد زیرا مدیرعاملی که با ۲ باخت پشت کادرفنی تیمش را خالی می‌کند هیچ تضمینی نیست که تا پایان فصل حامی نکونام بماند آن هم بازیکنی که هیچ سابقه مربیگری در فوتبال ایران نداشته است.

ابراهیم صادقی کاپیتان با سابقه سایپا در این روزها ترجیح داده سکوت کند. او نمی‌خواهد حرف بزند شاید چون او سایپا را بیشتر از مدیرعامل جدید باشگاه دوست دارد می‌خواهد با سکوتش به تیم کمک کند. او نمی‌خواهد در این اوضاع آشفته حاشیه‌های تیم را بیشتر کند حتی اگر در دوران مدیریت بیت‌الله رضایی اصلا به بازی گرفته نشود. ۴ مدیرعامل سابق سایپا یعنی هاشمی، حیدری، کوشا و سبحانی همواره از ابراهیم صادقی نظر مشورتی می‌گرفتند تا بتوانند تیم را به خوبی اداره کنند اما مدیرعامل جدید هیچ توجهی به او ندارد.

از سویی دیگر مدیرعامل باشگاه مشاوران قدرتمندی هم در حوزه رسانه و حتی ورزش ندارد تا بتواند با سیاست‌تر باشگاه را اداره کند و هر حرفی را بر زبان نیاورد. بیت‌الله رضایی از مدیران جدید الورود به ورزش ایران است و با وجود اینکه به نظر می‌رسد سابقه‌ای در زمینه مدیریت ورزش نداشته باشد اما قدرت زیادی در جذب منابع مالی دارد و حتی قدرتمند‌تر از مدیران گذشته باشگاه در این زمینه است اما افسوس که زیاد با علم مدیریت ورزش آشنا نیست.

قرار است امروز( دوشنبه) جلسه هیات مدیره باشگاه سایپا برگزار شود و باید دید اعضای هیات مدیره یک روز مانده به بازی تیم‌شان در هفته دهم لیگ برتر چه تصمیمی می‌گیرند .آیا واقعا هیات مدیره از مجید جلالی حمایت می‌کند یا رای به برکناری مدیرعامل باشگاه می‌دهد؟ یا اینکه این دو را وادار می‌کنند مثل گذشته به همکاری‌شان ادامه بدهند.

برنده این جنگ قدرت هر کسی باشد قطعا بازنده باشگاه سایپاست! باشگاهی که زمانی وجه متمایزش مدیریت خوب و بی‌حاشیه بود اکنون در کانون حاشیه‌ها قرار گرفته است. سایپا دیگر مطمئن نیست! نه برای مدیرعاملش، نه برای کادرفنی و نه حتی برای بازیکنانی که از این اوضاع آشفته کلافه شده‌اند.

پاسخی بگذارید