عکاس: امیرحسین کافتری
تاریخ: ۱۹:۴۹ :: ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
نام نویسنده: امیرحسین کافتری
استقبال باشکوه از سه ملی پوش مدال آور مسابقات جهانی کارگران ۲۰۱۹ اسپانیا در ساری

استقبال باشکوه از سه ملی پوش مدال آور مسابقات جهانی کارگران ۲۰۱۹ اسپانیا در ساری با حضور محمد دامادی نماینده مردم شریف شهرستانهای ساری و میاندورود، عادل عالیشان معاون توسعه امور ورزشی، مختار مهدوی رئیس اداره ورزش و جوانان ساری و علاقمندان به ورزش

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مراسم استقبال از ورزشکاران کارگری استان شرکت‌کننده در مسابقات کارگری جهان اسپانیا پیش از ظهر امروز در میدان امام خمینی ساری برگزار شد.
هشت ورزشکار مازندرانی دراین دوره از مسابقات شرکت داشتند که سه تن از آنها اهل شهرستان ساری بودند، مراسم استقبال با حضور رئیس هیأت ورزش‌های کارگری استان مازنداران، جابر کریمی سرپرست تیم ورزشی کارگری مازندران و عالیشاه معاون اداره ورزش جوانان استان، مهدوی رئیس اداره ورزش جوانان استان برگزار شده است.

علیرضا نوری، محمد غلامی و بهزاد محمودی سه ورزشکار اهل شهرستان ساری موفق به کسب عنوان و مدال شدند.

علیرضا نوری یکی از این ورزشکاران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار کرد: خوشبختانه در این دوره از مسابقات توانستم ۱۱ شامل  دو طلا پنج نقره و چهار برنز در ماده‌های مختلف در رشته والیبال ساحلی کسب کنم.

وی افزود: از همه کسانی که تلاش کردند تا ما راهی این دوره از مسابقات شویم کمال تشکر را دارم، ۲۷ سال است که در این حوزه ورزشی فعالیت دارم و تاکنون پیشنهادات زیادی از کشورهای دیگر برای حضور در تیم داشتم ولی اولویت من حضور در تیم داخلی کشور ایران است و امیدواریم بتوانم بارها و بارها بواسطه قهرمانی پرچم‌ ایران را بالا ببرم.

مختار مهدوی رئیس اداره ورزش و جوانان ساری نیز اظهار کرد: خوشبختانه با تلاش و همت ورزشکاران در این دوره از مسابقات که با حضور هشت ورزشکار از سطح استان مازندران همراه بود همه آنها موفق به کسب مدال شدند که در این بین علیرضا نوری با رکوردی بی‌نظیر و دست‌یابی به نخستین مدال طلای والیبال ساحلی جامعه ورزش کارکری استان را سرافراز کرد.

در ادامه این ورزشکاران غیور برای اهدای مدال قهرمانی خود به خانواده شهید محمود رادمهر از شهدای مدافع حرم راهی منزل این شهید بزرگوار شدند و مورد استقبال مادر شهید قرار گرفتند.

بهزاد محمودی ورزشکار مدال‌آور دیگر در منزل مادر شهید مدافع حرم محمود رادمهر گفت: ما در راه بازگشت از مسابقات اسپانیا قبل از اینکه به دیدار خانواده‌های خود برویم برخود لازم دانستیم که مدال قهرمانی خود را تقدیم به همه شهدای حرم به خصوص شهید محمود رادمهر که تبحری در ورزش داشتند کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در  کاروان ورزشی ما ۱۴۰ ورزشکار حضور داشتند که  ۱۳۸ تن از آنها مدال آوردند، نسل جدید هم مثل جوانان گذشته برای داشتن ایرانی سربلند و امن تلاش می‌کنند، ما آمدیم بگوییم که همه اینها حماسه است.

عقیله ملازاده مادر شهید مدافع حرم شهید محمود رادمهر باخوشامد به ورزشکاران و هیأت همراه، گفت: به ورزشکاران خسته نباشید می‌گویم  و امیدوارم همیشه در خدمت اسلام و مسلمین باشند و هر  قدمی که برمی‌دارند باعث افتخار مسلمین باشند،  بالا رفتن پرچم اسلام که محدود به مرزها هم نیست نتیجه تلاش و همت  جوانان غیور اسلام است و امیدواریم بتوانند از راه‌های مختلف فرهنگ اسلامی را ترویج کنند.

وی یادآور شد: پسر شهیدم در سال ۸۱ زمانی که دانشجو بود و تنها ۲۲سال بود طی نامه‌ای به برادرش که برای ادامه تحصیل قرار بود به خارج از کشور برود، گفت؛ مقام معظم رهبری سه چیز از ما می‌خواهد؛  تحصیل علم و علوم عملی،  تذهیب نفس و ورزش چرا که تا سلامتی بدن را تضمین نکنیم سلامتی روح صورت نمی‌گیرد.

ملازاده با اعلام اینکه شهید محمود رادمهر موفق به کسب مقام اول در رشته توپ خانه شده بود، اظهار کرد:  تقدیرنامه‌های  زیادی از این شهید بسیجی  به‌جای مانده است از جمله گواهینامه‌های ورزشی چرا که شهید در رشته‌های مختلف ورزشی تبحر داشتند و اعتقادشان بر این بود که ما از همه لحاظ باید آماده باشیم.

عادل عالیشاه معاون اداره کل ورزش و جوانان استان در ادامه گفت: ما هر چه داریم از شهدا است، ورزش یک مقوله فرهنگی بوده و هیچ‌گاه از فرهنگ جدا نبوده است، حدود ۲۰ سال خدمت در ورزش و جوانان همواره به اتفاق قهرمانان  به دیدار خانواده‌های شهدا می‌رفتم.

وی با بیان اینکه  امروز من خوشحالم که مادر بسیار شایسته و فرهیخته شهید محمود رادمهر را ملاقات می‌کنم، گفت: ما به شهدا افتخار می‌کنیم و از یادشان غافل نمی‌شویم جایگاه این شهدا عالی است و همه شهدا از یک آمادگی بدنی و شهامت و جسارت خوب برخوردار بودند.

در پایان مادر شهید محمود رادمهر کتاب مجموعه خاطرات این شهید به کوشش مصیب معصومیان را به ورزشکاران تقدیم کرد.

گفتنی است این کتاب تاکنون در شهرستان ساری به تعداد ۳ هزار جلد منتشر شده، همچنین به زبان عربی در کشورهای لبنان سوریه و عراق به لشکر فاطمیون اهدا شده است.

پاسخی بگذارید