تاریخ: ۱۴:۴۹ :: ۱۳۹۸/۰۴/۰۸
نام نویسنده: علی احمدی

هواداران استقلال در شرایطی این روزها بابت استفاده پرسپولیسی‌ها از ورزشگاه مرغوبکار انتقاد می‌کنند که این مجموعه از سال ۹۳ تاکنون در اختیار اداره کل ورزش جنوب غرب استان تهران قرار دارد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،طی روزهای گذشته انتقادات زیادی به مدیریت باشگاه استقلال برای واگذاری مجموعه انقلاب به فرشاد پیوس بابت فعالیت‌های مدرسه فوتبال وی ایجاد شده و کری‌های مجازی زیادی بین طرفداران دو تیم ایجاد شده است. حتی در این بین عده‌ای مدیران باشگاه استقلال را مقصر این موضوع دانستند اما سکوت عجیب مدیران این باشگاه و نداشتن واکنش حتی توسط روابط عمومی این باشگاه به این شایعه دامن بیشتری زد و تنها منجر به واکنش هادی مباشری معاون این باشگاه شد که البته وی نیز عنوان کرد که ورزشگاه در سال ۹۱ به اداره کل واگذار شده است در حالی که ورزشگاه مرغوبکار در سال ۱۳۹۳ از باشگاه استقلال توسط وزارت ورزش پس گرفته شده و اختیار اداره این مجموعه بر عهده باشگاه استقلال نیست!

ماجرای ورزشگاه مرغوبکار و استقلال از اینجا شروع می شود که این استادیوم در دهه ۷۰ به مدت ۲۰ سال به باشگاه استقلال واگذار شد اما در سال ۹۳ این مجموعه ورزشی از باشگاه استقلال پس گرفته شد. در آن زمان علی فتح‌الله‌زاده استادیوم مرغوبکار را تحویل مسئولان اداره کل جنوب غرب تهران داد. (لینک خبر فوق را اینجا ببینید).

در ادامه بعد از جدایی فتح‌الله‌زاده و مدیریت بهرام افشارزاده مدیران استقلال خواستار ورزشگاه مرغوبکار شدند(لینک خبر را اینجا ببنید) که این موضوع مخالفت مسئولان وقت اداره کل جنوب غرب استان تهران را در پی داشت.( لینک خبر).  در نهایت در آن زمان خبیری بعد از اینکه متوجه شد استقلالی‌ها خواستار دوباره این مجموعه هستند با این موضوع مخالفت کرد و مدعی شد که کارایی این باشگاه در مدیریت مجموعه مرغوبکار مورد تائید نیست. ظاهرا استقلالی‌ها تصمیم داشتند بعد از تسویه با کارمندان این مجموعه و انجام امور فعالیت‌های جدید دوباره کار خود را در مرغوبکار آغاز کنند که این اتفاق بدون پیگیری ماند.

حسین خبیری رییس وقت اداره ورزش و جوانان جنوب غرب تهران  در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه سال ۹۳ در این باره گفت: با تلاش اداره ورزش و جوانان حوزه جنوب غرب تهران، حمایت مدیرکل ورزش وجوانان استان و همچنین پشتیبانی معاونت حقوقی وزارت ورزش و جوانان، ورزشگاه بزرگ شهید مرغوبکار امروز(یکشنبه) با حضور نماینده باشگاه استقلال به طور رسمی به اداره ورزش و جوانان جنوب غرب پایتخت تحویل داده شد.
رییس اداره ورزش و جوانان جنوب غرب تهران گفت: این اداره قصد دارد با مشارکت شهرداری و حمایت مدیرکل ورزش و جوانان استان و همچنین وزارت ورزش و جوانان نسبت به بازسازی این مجموعه وتبدیل آن به مجموعه تفریحی و ورزشی اقدام کند.

خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس برای پیگیری این موضوع جمعه ۷ تیرماه ۹۸  با حسین خبیری تماس گرفت و درباره این موضوع سوال کرد که وی پاسخ داد: در سال ۹۳ این مجموعه را به دلیل آنکه انتظارات را بابت بهره‌بردای برآورده نکردند پس گرفتیم. البته مجددا قرار بود این ورزشگاه را به استقلال بدهند ولی این اتفاق رخ نداد.

همچنین کامبیز رنجبر رئیس کنونی اداره کل ورزش جنوب غرب استان تهران جمعه در گفت و گو با خبرنگار فارس اعلام کرد ورزشگاه مرغوبکار در اختیار وزارت ورزش و جوانان است و این مجموعه زیر نظر این اداره کل اداره می‌شود.

به گزارش فارس، البته این روزها مسئولان باشگاه استقلال کمپ زنده یاد حجازی را اجاره داده اند که در این باره هنوز توضیح شفافی داده نشده است.

پاسخی بگذارید