پایان تلخ دختران قائمشهری؛
تاریخ: ۲:۵۱ :: ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
نام نویسنده: مهدی غلامی
غروب تیم سپیدار قائم شهر از لیگ برتر فوتبال بانوان کشور !

غروبی غمبار برای فوتبال بانوان مازندران که امسال نتوانست این تیم قائم شهری نتوانست از تنها سهمیه بانوان این رشته دفاع کند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،تیم سپیدار قائم شهر در لیگ برتر بانوان کشور نتوانست ره به جایی ببرد و با ۲۲ بازی انجام داده که حاصل آن ۲ برد ۱ تساوی و ۱۹ باخت ، ۱۱ زده و ۹۹ خورده بود و عنوان آخرین تیم از جدول امتیازی به کار خود پایان داد.

درچارچوب هفته بیست ودوم وپایانی این مسابقات، تیم سپیدارقائمشهر پنجشنبه شب در خانه میزبان تیم سپاهان اصفهان بود که به علت حضورنیافتن تیم میهمان برای انجام بازی هفته پایانی، با نتیجه ۳ برصفر برنده اعلام شد.

دومین پیروزی این فصل و تلخ درحالی برای تنها نماینده مازندران رقم خورد که درسه هفته مانده به پایان این مسابقات، سقوط تیم سپیدارقائمشهر به لیگ دسته یک فوتبال بانوان قطعی شده بود.

سپاهانی‌ها که با قرارگرفتن در مکان سوم جدول و ناامید شدن از کسب مقام در این دوره از مسابقات، در بازی آخر شرکت نکردند.

تنها نماینده مازندران درحالی مسابقات امسال لیگ برتر فوتبال بانوان باشگاه‌های کشور را با ناکامی به پایان رساند که در ۲۲ بازی انجام داده این فصل خود در ۱۹ دیدار برابر حریفان خود تن به شکست داد و تنها به لطف دو پیروزی و یک تساوی و کسب ۷ امتیاز در رده دوازده تیمی این رقابتها قرار گرفت.

تیم سپیدار قائمشهر دراین فصل فقط با زدن ۱۱ گل زده به حریفان، ۹۹ گل نیز از میهمانان ومیزبانان خود دریافت و در کارنامه ناکامی این تیم دراین فصل ثبت شد.

پرونده نخستین فصل حضور شاگردان جوان وجویای نام ” سارا آذری” درحالی درلیگ برتر فوتبال بانوان باشگاه‌های کشور با ناکامی وقرارگرفتن در انتهای جدول دوازده تیمی این مسابقات بسته شد که این تیم در فصل گذشته با درخشش در رقابتهای لیگ دسته یک همانند تیم نساجی، قائمشهری را نخستین بار در لیگ برتر بانوان کشور صاحب سهمیه کرده بود.

این تیم برخلاف تیم پرهوادار و ریشه دار نساجی، خیلی زود قافیه را باخت و نتوانست انتظارات را مقابل تیم‌های مدعی و پرستاره لیگ برآورده کند. هرچند باید با توجه به داشته‌ها و بضاعت تیم سپیدار با شرایط حمایتی از سوی متولیان استانی وشهرستانی از تنها نماینده مازندران و نیز حضور بازیکنانی که در تراز وموقعیت این تیم باشند، به عنوان دو ناکامی بزرگ در از دست دادن تنها موقعیت لیگ برتری تیم فوتبال مازندران در سطح اول رشته پرطرفدار فوتبال در سطح زنان این استان یاد کرد.

در حد خودمان بودیم

سرمربی تیم سپیدار قائمشهر درعین حال ازعملکرد شاگردانش با توجه به بضاعت وموقعیتی که این تیم دراین مسابقات داشت، ابراز رضایت و ازآنان تشکر کرد وگفت: شرایط مالی تیم ما دراین فصل به گونه‌ای بوده که مجبور بودیم برای حضور وحفظ سهمیه استان درلیگ با بازیکنان کم سن وجوان که سابقه حضور در مسابقات استانی حتی نداشتند، برابر تیم‌های متمول لیگ بازی کنند.

سارا آذری با اشاره به اینکه تیم سپیدار قائم شهردرنیم فصل دوم مسابقات با سختی‌های فراوانی پشت سر گذاشته بود، افزود: این تیم نخستین فصل حضور خود در لیگ برتر را بدون داشتن حامی مالی و پشتیبانی از متولیان ورزش استان سپری کرد و اینکه تنها نماینده لیگ برتری بانوان مازندران هم از سطح اول ورزش کشور حذف شود، برای کسی مهم نبود و واقعاً بی تفاوت بودند.

وی ادامه داد،: بیشتر بازیکنان این تیم که درترکیب اصلی قرار می‌گرفتند، عمدتاً کم سن بودند که تجربه بازی در لیگ استان را حتی نداشتند و با توجه به شرایط مالی تیم در لیگ برتربازی می‌کردند.

خیلی ناراحت ومتاسفم

سرمربی تیم سپیدار قائمشهر با بیان اینکه متأسفانه تیم بدون حامی و پشتوانه رها شده وبا هزینه شخصی در لیگ حاضر بود، گفت: تمام هم وغم وتلاش کادرفنی وبازیکنان تیم

سپیدارقائمشهر حفظ تنها سهمیه لیگ برتر فوتبال و ورزش مازندران در سطح کشوری بود وبا توجه به این هدف مهمی که داشتیم واقعاً ازاینکه حداقل در بازی‌های پیش رو حمایت شویم تا سهمیه را درلیگ داشته باشیم، انتظار زیادی نبود.

آذری گفت: متأسفانه شرایط تیم در طول فصل به گونه‌ای بود که کل بازی‌های لیگ را بدون حامی مالی به پیش بردیم و اگر یک حامی معلومی با ۳ تا ۴ بازیکن تأثیرگذار دراختیار داشتیم، وضعیت تیم سپیدار درانتهای جدول رده بندی مسابقات وسقوط به لیگ یک نبود.

 

پاسخی بگذارید