آیا سهمیه بابلی ها حفظ می شود !؟
تاریخ: ۱۰:۴۴ :: ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
نام نویسنده: مهدی رضی
مخالفت سفت و سخت اداره‌کل و هیأت فوتبال بابت فروش امتیاز

معاون اداره‌کل ورزش و جوانان و نایب رئیس هیأت فوتبال مازندران به شایعات فروش سهمیه تیم‌ها در شهرهای مختلف مازندران واکنش نشان دادند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،این روزها شایعات زیادی در فضای مجازی مبنی بر فروش سهمیه تیم‌های مختلف از مازندران به استان‌ها یا شهرهای دیگر به گوش می‌رسد که این موضوع واکنش اداره‌کل و هیأت فوتبال استان مازندران را به‌دنبال داشته و آنها ضمن رد این شایعات، داشتن مجوز رسمی و تأییدیه از ارگان‌های مربوطه را شرط انتقال و یا فروش سهمیه از استان دانستند.

اجازه خروج سهمیه‌های فوتبالی از استان داده نخواهد شد

سرپرست معاونت توسعه امور ورزشی اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران در گفت‌وگو با فارس، ضمن رد انتقال تیم‌های ورزشی ریشه‌دار استان گفت: انتقال باشگاه های محبوب استان به مناطق دیگر به صلاح نیست.

عادل عالیشان افزود: با توجه به سیاست‌های اداره‌کل ورزش و جوانان، اجازه انتقال تیم‌های فوتبال استان به مناطق دیگر داده نخواهد شد و برای برطرف شدن مشکلات تیم‌ها نیز از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: مشکلات بخش خصوصی در اداره باشگاه‌های ورزشی قابل درک است و باید به سمت درآمدزایی نه‌تنها در فوتبال بلکه در همه رشته‌های ورزشی برویم تا کسانی که به عشق جوانان و با انگیزه کار خیر برای سرمایه‌گذاری در ورزش وارد می‌شوند، متضرر نشوند.

سرپرست معاونت توسعه امور ورزشی اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران بیان کرد: بدین منظور باید به‌صورت کلان و ملی قوانینی را به اجرا درآوریم که مباحثی مانند: کپی‌رایت، اسپانسرینگ، حق پخش و … یکبار برای همیشه حل شود و اجرای این دست قوانین به درآمدهای باشگاه بیافزاید تا بحران مالی گریبان‌گیر باشگاه‌های ریشه‌دار نشود اما در حال حاضر همه وظیفه حمایت از تیم‌ها و باشگاه‌های ورزشی استان را داریم و با توجه به ریشه‌دار بودن و بهره بردن باشگاه‌های فوتبال استان از هواداران بیشمار، انتقال باشگاه‌های محبوب استان به مناطق دیگر به صلاح نیست و سیاست اداره‌کل نیز حفظ این باشگاه‌ها در استان است.

* نمی‌گذاریم به سادگی سهمیه لیگ‌های ما از استان خارج شود

همچنین نایب رئیس هیأت فوتبال استان مازندران در خصوص این شایعات و نحوه خروج و یا فروش تیم‌های مازندران به استان‌ها و یا شهرهای دیگر در گفت‌وگو با فارس، بیان کرد: برای همه تیم‌های استان، نحوه خروج باید با تأیید اداره ورزش و هیأت فوتبال آن شهرستان و همچنین هیأت فوتبال استان مازندران باشد.

هادی خلردی افزود: در نهایت بعد از تأییدیه شهرستانی، تأیید کمیسیون ماده ۵ اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران نیز الزامی است.

وی خاطرنشان کرد: هیچ باشگاهی نمی‌تواند از استان خارج شود مگر اینکه مجوزهای لازم را از این ارگان‌ها داشته باشد، در غیر این‌صورت خروج از استان غیرقانونی است.

نایب رئیس هیأت فوتبال استان مازندران گفت: برای حفظ سهمیه‌های استان مازندران تلاش خواهیم کرد و نخواهیم گذاشت به سادگی سهمیه لیگ‌های ما از استان خارج شود و هواداران شهرهای مختلف مازندران به شایعات توجهی نکنند چون در صورتی انتقال یا فروش سهمیه صورت خواهد گرفت که تمامی تأییدیه‌ها انجام شود.

به گزارش فارس، این صحبت‌ها در حالی صورت گرفت که روز گذشته خبر فروش تیم فوتبال خونه به خونه بابل به استانی دیگر به‌صورت غیررسمی در برخی رسانه‌ها و فضای مجازی پخش شده و باعث دلخوری هواداران بابلی شده بود.

پاسخی بگذارید