تاریخ: ۱۹:۱۷ :: ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
نام نویسنده: مرتضی خالقی

مدیران استقلال خطر بزرگی را در قبال قرارداد سرمربی فصل گذشته خود از سر گذراندند.

وینفرد شفر در پایان بازی با پدیده و در شرایطی که شانس قهرمانی استقلال به طور کامل از دست رفته بود از کار برکنار و فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی موقت این تیم انتخاب شد.

 

زمانی که شفر از کار برکنار شد خیلی ها پیش بینی می کردند که شفر به دلیل سن بالایش بسیار بعید است با پیشنهادی برای فصل بعد روبرو شود و مدیران استقلال احتمالا مجبور هستند تمام قرارداد فصل بعدش را پرداخت کنند.

 

شفر برای فصل آینده قرارداد یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلاری با استقلال دارد و طبیعی است با توجه به قیمت ارز پرداخت این مبلغ نیمی از بودجه فصل آینده آبی ها را مصرف می کند. این در شرایطی است که استقلال در لیگ هجدهم با مشکلات عدیده مالی روبرو بود و  ادامه دار بودن مشکلات مالی برای فصل آینده می تواند باشگاه را با مشکلات زیادی روبرو کند.

 

اما حدود دو هفته است که خبر پیشنهاد باشگاه بن یاس امارات به وینفرد شفر موجی از امید را در دل مدیران استقلال ایجاد کرده است چراکه اگر او این پیشنهاد را قبول می کرد دیگر مدیران استقلال مجبور نبودند قرارداد سال آینده این مربی را پرداخت کنند.

 

امروز رسانه های اماراتی خبر دادند که شفر سرمربی تیم بن یاس امارات شد، اتفاقی که شاید مهمترین خبر ممکن برای باشگاه استقلال باشد چراکه حالا پرداخت غرامتی بزرگ از شانه های مدیران این باشگاه برداشته شده است.

 

با این شرایط در صورتی که قرارداد شفر با بن‌یاس نهایی شده باشد، باشگاه استقلال از پرداخت غرامتی ۱۵ میلیارد تومانی نجات پیدا کرده است و این بهترین خبر ممکن برای این باشگاه در آستانه شروع فصل نقل و انتقالات خواهد بود.

 

این اتفاق هم می تواند در راه پرداخت باقی مانده قرارداد بازیکنان موثر باشد، هم به جذب بازیکن جدید کمک کند و هم حالا این باشگاه می تواند بودجه بیشتری را صرف جذب سرمربی جدید این تیم کند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

پاسخی بگذارید