تاریخ: ۱۱:۱۰ :: ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

مهلا مومن‌زاده، تکواندو کار ۱۷ ساله تیم ملی تکواندو بانوان ایران با برتری در دیدار نیمه نهایی مسابقات قهرمانی جهان ضمن انجام کاری بزرگ به دیدار نهایی صعود کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،روز نخست از بیست‌وچهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان ۲۰۱۹ – منچستر امروز (چهارشنبه) با حذف دو نماینده کشورمان و صعود ارزشمند مهلا مومن‌زاده به دیدار پایانی همراه شد.

در رقابت‌های وزن ۴۶- کیلوگرم بانوان مهلا مومن‌زاده در دیدار نخست با نتیجه ۲۱ بر یک از سد آینور یواشپای از قزاقستان گذشت. مومن‌زاده در مرحله یک شانزدهم نهایی مقابل جوردین اسمیت از انگلیس ۱۷ بر ۷ پیروز شد.

نماینده شایسته کشورمان در دیدار سوم خود نیز با نتیجه ۲۳ بر ۳ از سد گالینا مدودوا از روسیه گذشت. مومن‌زاده در مرحله یک چهارم نهایی هم در حالی که با نتیجه ۲۰ بر ۷ مقابل لنا استوجکویک از کرواسی عقب بود، در پایان با نتیجه ۳۰ بر ۲۰ مقابل حریف خود به برتری رسید تا ضمن صعود به دیدار نیمه نهایی، مدال برنزش را قطعی کند.

نوجوان ۱۷ ساله تکواندو ایران در دیدار نیمه نهایی نیز با برتری ۱۱ بر ۹ مقابل تان از چین فینالیست شد تا دست به کار بزرگی در نخستین حضور خود در مسابقات جهانی رده بزرگسالان بزند.

نماینده شایسته تکواندو بانوان ایران در شرایطی مدال برنز خود را قطعی کرده است که تا پیش از این تنها کیمیا علیزاده با کسب یک مدال نقره و یک مدال برنز در بخش بانوان موفق به کسب مدال جهانی شده بود.

این نتیجه در حالی رقم خورد که در رقابت‌های وزن ۷۳- کیلوگرم، اکرم خدابنده، کاپیتان تیم ملی بانوان کشورمان با شکست ۲۵ بر ۲۰ مقابل کانسل دنیز، نایب قهرمان بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ از قزاقستان از دور مسابقات کنار رفت.

همچنین در وزن ۵۸- کیلوگرم مردان، محمدحسین پلنگ‌افکن در دیدار نخست با نتیجه ۱۵ بر ۴ مقابل جفرسون اوچوا از کلمبیا گذشت. تکواندوکار شایسته کشورمان در مرحله یک شانزدهم نهایی نیز با برتری ۱۷ بر ۱۵ از سد تاوین هانپراب، نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو از تایلند گذشت.

نماینده کشورمان در مرحله یک هشتم نهایی و در فاصله پنج ثانیه به پایان مسابقه، در حالی که با نتیجه  ۹ بر ۶ از محمد فراق، تکواندوکاری مصری پیش بود با دریافت یک ضربه صورت و خروج از شیاپ‌چانگ به راحتی چهار امتیاز از دست داد و با نتیجه ۱۰ بر ۹ مغلوب و از دور رقابت‌ها حذف شد.

بیست‌وچهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان ۲۰۱۹ با حضور ۹۷۵ تکواندوکار از ۱۵۰ کشور به میزبانی منچستر انگلیس از امروز (چهارشنبه) آغاز شد و به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.

/تسنیم

پاسخی بگذارید