تاریخ: ۵:۱۹ :: ۱۳۹۴/۰۷/۳۰
نام نویسنده: sobhan

منصوریان: فصل قبل شانسی در سه جام مدعی بودیم؟!/ اتفاقات این فصل مثل یک آزمون الهی است ورزش > لیگ برتر – علیرضا منصوریان مردی شکست ناپذیر به نظر می رسد. شاید هر مربی دیگری جای او بود، بعد از نتایج تیم مدعی اش، جای کار و تلاش بیشتر، ترجیح می داد خود را به شانس بسپارد […]

منصوریان: فصل قبل شانسی در سه جام مدعی بودیم؟!/ اتفاقات این فصل مثل یک آزمون الهی است

ورزش > لیگ برتر – علیرضا منصوریان مردی شکست ناپذیر به نظر می رسد. شاید هر مربی دیگری جای او بود، بعد از نتایج تیم مدعی اش، جای کار و تلاش بیشتر، ترجیح می داد خود را به شانس بسپارد اما او می گوید، به کارش افزوده است.

 به گزارش مازنداسپرت ، منصوریان معتقد است میزان شانس تیم ها، به اندازه ای است که تلاش می کنند: «اگر استراحت کنیم شانسی برای موفقیت نخواهیم داشت. من از نتایج اخیر تیم درس گرفتم که باید بیشتر کار کنم…» منصوریان در آستانه بازی امروز نفت مقابل راه آهن، در گفت و گو با خبرورزشی از وضعیت تیمش، شرایطی که خودش دارد و آینده نفت توضیحات بیشتری می دهد.

آقای منصوریان چه شد که به کنفرانس مطبوعاتی نرسیدید؟ خبرنگاران هم گویا ناراحت شدند و رفتند.

من قبل از هر چیز می خواهیم از خبرنگاران، گزارشگران و عکاس هایی که منتظر من بودند و متاسفانه نرسیدم، عذرخواهی کنم. متاسفانه در مسیر ماشینم دچار نقص فنی شد و نتوانستم به موقع خودم را برسانم. مجبور بودم منتظر بمانم تا امداد خودرو برسد. کمی طول کشید که آنها برسند. مشکل ماشینم، مشکل حادی نبود ولی تا درست شود متاسفانه کنفرانس را از دست دادم. اتفاقا سریعا به امیرحسین بابازاده مدیر رسانه ای تیم تماس گرفتم و گفتم که از طرف من، از همه عذرخواهی کند.

امروز با راه آهن بازی می کنید. طبیعی است که توقع از تیم شما برد باشد. فکر می کنید برنده شوید و از این وضعیت تاحدودی فاصله بگیرد؟

این یک بازی داخل خانه است و طبیعتا ما دنبال هر سه امتیاز هستیم. راه آهن اسکلت خوبی دارد. بازی سختی خواهد بود ولی باید در خانه برنده باشیم. امسال ما از ۷ بازی خود، تا به حال ۵ مسابقه را در خارج از خانه برگزار کرده ایم. بازی با استقلال اهواز هم داخل خانه بود که به خاطر حضور ما در لیگ قهرمانان معلق شد. در دور برگشت ما بیشتر میزبان خواهیم بود و این مسئله به نفت تهران کمک زیادی می کند.

با سید جلال حسینی که حرف می زدیم می گفت تا به حال ندیده مربی اش اینقدر تحت فشار باشد. دوست داریم در این باره خودتان توضیح بدهید. شب و روزهای منصوریان چطور می گذرد؟

من در این روزها، در مربیگری چیزهای تازه ای را تجربه می کنم. ما پارسال در شرایط ایده آلی بودیم و نتایج خوبی می گرفتیم. وقتی خوب باشید، در چشم هستید. تبلیغات روی تیم شما زیاد است و سایر تیم ها و مربیان هم توجه زیادی می کنند. همین مسئله باعث شد تا امسال در شرایط سخت تری قرار بگیریم. الان همه به نفت، جور دیگری نگاه می کنند و انگیزه زیادی مقابل ما دارند. این مسئله کارمان را سخت تر می کند. همین مسئله باعث شده تا ما فعالیت مان را بیشتر کنیم و بخواهیم با کار زیاد، پیشرفت بیشتری کنیم. سید جلال درست گفته. من این روزها خیلی تحت فشارم ولی نه به خاطر نتایجی که نفت گرفته است. شب ها معمولا ۴،۵ ساعت کار دارم. فیلم بازی ها و تمرین ها را بازبینی می کنم. مدام دنبال این هستم که ببینم ما چه نکاتی را رعایت نمی کنیم. دنبال این بودم که ببینم چرا توپ ها با بداقبالی توی دروازه ما می رود یا اینکه چرا ناگهان توپ را از دست می دهیم. نفت از نیمه دوم بازی استقلال به فرم تاکتیکی خوبش رسید. ما چون تماشاگر نداریم، مجبوریم پیشرفت تاکتیکی بیشتری داشته باشیم. همانطور که می دانید تماشاگران در نتیجه گیری تیم ها نقش مهمی دارند ولی وقتی ما تماشاچی نداریم، باید به راهکارهای جدیدی برسیم.

البته به نظر می رسد مشکلات نفت همچنان پابرجاست. این را می توان از حرف هایی که بازیکنان می زنند، به خوبی متوجه شد.

با شرایط که نفت دارد، می طلبد همه تلاش مان را دو چندان کنیم. من سال گذشته حریف همه چیز شدم. امسال هم شک نکنید دوباره حریف تمام مشکلات می شوم چون به کار خودم و به توانایی بچه هایم ایمان راسخ دارم. ما سال گذشته ۶ ماه با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کردیم. مشکلات لجستیکی داشتیم اما تمام این فشارها و مشکلات را تحمل کردیم. من نگذاشتم به بازیکنانم فشار وارد شود. بازیکنان ما هم الحق و الانصاف تحمل بالایی دارند. من جا دارد از همه بچه های تیم تشکر کنم که اینقدر آستانه تحمل شان را بالا برده اند. انشالله مشکلات حل می شود. امسال ما یک مشکل دیگر هم نسبت به پارسال داریم و آن این است که به فرم ایده آل نتیجه گیری نرسیده ایم. قطع به یقین این یک امتحان بزرگ برای ماست، یک آزمون و یک خطای بزرگ. من اتفاقا از چنین چالش ها خوشم می آید.

امسال از روزهای اول فصل وضعیت نفت زیاد ایده آل به نظر نمی رسید. درست برخلاف چیزی که پیش بینی می شد. این مسئله تنها به مشکلات مالی یا مصدومیت بازیکنان مربوط می شد؟

شرایط اول فصل ما زیاد خوب نبود. در بدترین زمان ممکن به جام باشگاهها خوردیم. به لحاظ روحی تیم افت کرد. ولی با حمایت تمام بزرگترهای تیم و همینطور حمایت همه جانبه مدیریت باشگاه و کادر فنی، اتحاد خوبی در تیم به وجود آمد. به جرات می گویم امسال اتحاد ما بیشتر از سال قبل بوده است. من به تمام بازیکنانم گفتم که مردهای بزرگ از پیچ های بزرگ رد می شوند. این شعار تیم ماست. با همین شعار ما در روزهای سخت از آزمایش های بزرگ موفق بیرون آمدیم. پارسال از سد مشکلات گذشتیم امسال می توانیم رد شویم. اصلا نا امید نیستیم. با دو برد جایگاه مان در جدول شکل خوبی پیدا می کند. ما پارسال هم وقتی صدرجدول ۲۱ امتیاز داشت، ۸ امتیازی بودیم ولی ۴ بازی متوالی بردیم و به صدر جدول رسیدیم. امسال هم می توانیم خودمان را بالا بکشیم. لیگ امسال بسیار سخت است چون تفاوت ها کم شده. به نظرم تا روز آخر تیم های برای قهرمانی و بقا می جنگند.

گاها حرف هایی مطرح می شود که بعضی ها دوست ندارند منصوریان نتیجه بگیرند. خودتان این موضوع را احساس کرده اید؟

به آدم هایی که این مدلی فکر می کنند، اصلا توجهی نمی کنم. دنبال این نیستیم که ببینم چنین آدم هایی چطور فکر می کنند. کسانی که اینطور فکر می کنند، همان هایی هستند که در زندگی شان همیشه حسرت می خورند. یک حسرت می خورند که این اتفاق برای من بیفتد و یک روز هم برای آدم های دیگر. ولی من تفکرم را روی این مسایل نگذاشته ام. با تمرکز روی چنین آدم هایی از مسیرم خارج نمی شوم. من هدفم پیشرفت است. می دانم در این مسیر چطور جلو بروم حالا در این مسیر سخت شاید چند نفر باشند که دوست داشته باشند نتیجه نگیرم. مطمئنم تعداد این آدم ها کم است. من با خیلی ها در ارتباط هستم و عموم دوست دارند موفق باشم. یک عده هستند که شاید دوست نداشته باشند آدم ها پیشرفت کنند. نباید به این افراد زیاد توجه کرد.

این افراد گاهی حرف هایی می زنند از جمله اینکه منصوریان فصل قبل با بدشانسی نتیجه گرفت.

من شانسی برای مربیگری ام تعریف نکرده ام. به قول معروف همانقدر که زحمت بکشید، همانقدر شانس خواهید داشت. شانس با زحمت می آید. شانس فقط با زحمت به دست می آید. من در این ۵،۶ سال مسیرم را پیدا کرده ام. اگر قرار بود پارسال شانسی نتیجه بگیرم، چرا در سه جام مدعی بودم؟ امسال هم مثال سال قبل می رویم که مدعی باشیم. شانس با زحمت به دست می آید نه با استراحت و کار نکردن.

حرف خاصی مانده که بزنید؟

نفت با نتایجی که به دست آورد، کم کم طرفدارانی پیدا کرده است. من به این دوست داران نفت قول می دهم که انشالله به زودی نفت به شرایط ایده آلش می رسد.

پاسخی بگذارید