تاریخ: ۱۴:۳۱ :: ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
نام نویسنده: سیده رُجا شجری

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت: قطعا اگر من مدیرعامل استقلال بودم اصلا نمی‌گذاشتم کار به چنین روزی بکشد و زودتر سرمربی تیم را صدا می‌کردم و حرف‌هایم را به او می‌زدم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،بهرام افشارزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص شرایط استقلال اظهار داشت:درست است که زیاد مصاحبه نمی‌کنم اما بازی‌‌های استقلال را دنبال می‌کنم و دیروز هم متوجه برکناری شفر و انتخاب فرهاد مجیدی شدم و حتی فیلمی که شفر را سر تمرین راه نداده بودند را هم دیدم.

وی در خصوص راه ندادن شفر به تمرین از سوی مسئولان استقلال و رفتاری که با این مربی آلمانی شد گفت: شفر یک مربی باتجربه است و باید این مسئله را مدنظر قرار می‌داد به تمرین نرود. او پول هنگفتی از باشگاه گرفته و در این مدت باید از مشاوران خود به درستی استفاده می‌کرد. باید قبول کرد که او جنم مدیریتی در استقلال نداشت. مربی که نتواند جلوی بازیکنان را بگیرد تا علیه باشگاه صحبت نکنند یعنی در مدیریت ضعیف است. دیسیپلین در فوتبال نقش مهمی دارد که در استقلال این نظم وجود نداشت.

وی گفت: به نظرم نحوه برخورد باشگاه با شفر درست نبود و باید قبل از اینکه کار به اینجا می‌کشید او را به باشگاه دعوت می‌کردند یا به هر حال محل زندگی او را می‌دانستند کجاست و در همان جا با او باید جلسه برگزار می‌کردند و به او توضیح می‌دادند تیم در حالت بحرانی است و بهتر است کنار بکشد.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر او مدیرعامل استقلال بود چه رفتاری با شفر می‌کرد، گفت: قطعا اگر من بودم اصلا نمی‌گذاشتم کار به چنین روزی بکشد. زودتر سرمربی تیم را صدا می‌کردم و حرف‌هایم را به او می‌زدم. باز هم تاکید می‌کنم خود شفر بی‌تقصیر نیست. او خودش باید تحلیل می‌کرد که آیا جایش در تیم بزرگی مثل استقلال هست یا نه. این تیم در دو هفته‌ای که در لیگ گذشت ۶ امتیاز مفت را از دست داد. من واقعا دلم برای این تیم سوخت. شفر در ارنج کردن تیم مشکل داشت و هیچ گاه ترکیب خوبی را به زمین نفرستاد. وقتی یک بازیکن را نداشت کل تیم به هم می‌ریخت و یا پست یک بازیکن را مثل روزبه چشمی مدام تغییر می‌داد. گلی که استقلال مقابل الهلال خورد واقعا گل بود؟آن چه گلی بود که استقلال خورد؟ مطمئن باشید اگر رحمتی درون دروازه بود آن گل را نمی‌خورد. او همیشه یک گل از حریفان جلوتر است.

افشارزاده تاکید کرد: وقتی تیم از دست یک مربی خارج می‌شود باشگاه باید زودتر از این به فکر شوک دادن می‌افتاد. مشخص است که این تیم نیاز به شوک داشت. تیم هر چه بزرگتر باشد ضرباتی که به آن وارد می‌شود هم بزرگتر است.

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال درباره قرارداد بیش از ۱۵ میلیارد تومانی شفر اظهار داشت:واقعا چرا باید چنین قراردادی با شفر بسته شود؟ اصلا چرا این قرارداد باید تمدید می‌شد؟ کسانی که با او این قرارداد را بستند باید مطالعه بیشتری می‌کردند. این پول مملکت است. استقلال خودش این همه بدهی دارد. مطمئنا مسئولان ورزش هم نظارت بهتری داشته باشند. هر کسی از هر باشگاه فدراسیونی می‌رود باید آنالیز کنند که آیا مدیر قبلی کارش را درست انجام داده یا خیر و طرف مجبور به جوابگویی باشد. واقعا باشگاه استقلال حیف است. باشگاه استقلال می‌توانست با تعامل مسئله‌اش با شفر را حل کند.

وی در پایان درباره انتخاب مجیدی گفت:به هر حال مجیدی بازیکن بزرگی بوده و تماشاگران او را دوست دارند. من کاری ندارم که هر کسی باید قدم به قدم جلو بیاید اما اگر داخل تیم او را قبول د

 

پاسخی بگذارید