تاریخ: ۱۴:۲۹ :: ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
نام نویسنده: سیده رُجا شجری

برخی از خانواده‌های بازیکنان نوجوانان و جوانان فوتبال تهران با مراجعه به فدراسیون نسبت به تغییرات سنی مسابقات لیگ‌های پایه اعتراض کردند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مسابقات رده‌های سنی پایه باید منطق بر برنامه و مسابقات AFC برگزار شود تا خروجی خوبی برای تیم‌های فوتبال نوجوانان و جوانان داشته باشد.

مسابقات قهرمانی آسیا در رده سنی زیر ۱۶ که شامل بازیکنان رده سنی ۱۱ دی ۱۳۸۲ است برگزار می‌شود. همچنین رده سنی جوانان در رده سنی زیر ۱۹ سال که شامل بازیکنان رده سنی ۱۲ دی ۱۳۷۹ است برگزار می‌شود.

به همین خاطر به مسئولان برگزار کننده مسابقات پایه فوتبال ایران اعلام شده امسال در این رده سنی مسابقات برگزار شود و شرایط لیگ منطبق با مسابقات قهرمانی آسیا باشد.

این اتفاق باعث می‌شود برخی بازیکنان رده سنی پایه به حد و نصاب حضور در این سن نرسند.

هیأت فوتبال تهران مسابقاتی هم که برای رده‌های سنی دیگر در نظر گرفته در سطحی پائین تر از لیگ برتر است که گلایه این بازیکنان و خانواده‌هایشان را به همراه داشته است.

همین  مسئله باعث شد امروز برخی از والدین بازیکنان حاضر در تهران به فدراسیون و کمیته جوانان مراجعه و  تغییرات سنی برای برگزاری مسابقات و مشکلی که برای فرزندانشان به وجود آمده اعتراض کنند.

پاسخی بگذارید