تاریخ: ۲۲:۲۱ :: ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
نام نویسنده: علی احمدی

پیشکسوت فوتبال ایران و عضو کمیته فنی با انتقاد از سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران گفت: کی‌روش لیاقت این همه احترام و حمایت را نداشت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،حسین کلانی در خصوص مصاحبه اخیر کارلوس کی‌روش گفت: ما نه امروز بلکه در زمان حضور این آقا هم بارها گفتیم که ادبیات و فرهنگ او هیچ تناسبی با کشور و فرهنگ اصیل ما ندارد. در مدتی که کی‌روش سرمربی تیم ملی بود به همه عوامل و اشخاص مختلف توهین می‌کرد و رفتاری داشت که متناسب فرهنگ خودش بود. با این وجود فدراسیون فوتبال از او حمایت کرد تا تیم ملی آسیب نبیند و حالا که رفته همان توهین‌ها و اتهامات را علیه فدراسیون هم مطرح می‌کند.

عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال عنوان کرد: تکلیف و سابقه این آقا مشخص است، هر کجا که بوده با اختلاف و دعوا به کارش پایان داده، در امارات، پرتغال یا آفریقای جنوبی ببینید چطور این آقا را کنار گذاشتند و من تردید ندارم باز هم در کلمبیا و هر کشور دیگری که کار کند همین حاشیه‌ها و مشکلات را ایجاد می‌کند. امیدواریم سرمربی جدید تیم ملی به شکلی انتخاب شود که علاوه بر مسائل فنی از نظر اخلاقی هم مودب و با فرهنگ باشد. طبیعتا یک مربی بی‌ادب فرهنگ خودش را به تیم منتقل می‌کند و این شایسته کشور بزرگ و شناخته شده‌ای مثل ایران عزیز نیست.

کلانی اظهار داشت: کی‌روش دو بار ما را به جام جهانی برد اما در جام ملت‌ها هم دو بار ناکام بود، بعضی از حامیانش تلاش می‌کنند او را به عنوان بهترین مربی تیم ملی معرفی کنند در حالی که ما مربیانی به مراتب بهتر و موفق تر از کی‌روش داشته‌ایم که از هر نظر تاثیر ماندگاری در فوتبال ایران داشته‌اند. پس از جدایی طبیعی است که به رفتارها و بی‌ادبی‌های خودش ادامه بدهد اما او برای فوتبال ما تمام شده و اصلا نباید به چنین شخصیتی فکر کنیم.

پاسخی بگذارید