تاریخ: ۱۳:۰۳ :: ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
نام نویسنده: سیده رُجا شجری

عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی گفت:‌ ماحصل فوتسال ایران یک استعداد نهفته است که در جوان‌ها وجود دارد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،وحید شمسایی، عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی در خصوص حضور تیم ملی فوتسال بانوان در تورنمنت چهارجانبه روسیه گفت: قطعا مهمترین بخش موفقیت تیم بر می گردد به اردوهای تدارکاتی، بازیهای بین المللی و تمرینات مستمر. بازی با ابر قدرت های دنیا باعث می شود تیم ها قوی شوند و در نهایت ماحصل فوتسال را تشکیل  دهند. رقابت با تیم های اسپانیا، روسیه و پرتغال با توجه به رنکینگ و جایگاهی که دارند باعث می شود تا نقاط ضعف و قوت تیم مشخص شود. بازیکنان محک بخورند و جوان ترها تجربه کسب کنند. بدون شک برگزاری بازیهای تدارکاتی و حضور در تورنمنت‌های مختلف برای رسیدن به اهداف تیم که همانا موفقیت در آسیا و جهان است، کمک بسزایی می کند.

عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی گفت: به نظرم کسب نتیجه در این بازی‌ها اصلا اهمیت ندارد و مهم تجربه کسب کردن بازیکنان  است. بازیکنان جوان در کنار با تجربه ها قرار می گیرند و اعتماد به نفس کسب می کنند. تنه به تنه شدن با برترین های جهان در فوتسال باعث رشد و ارتقا فوتسال در بانوان و حتی آقایان می شود.

پیشکسوت فوتسال در ادامه در خصوص تیم ملی فوتسال زیر ۲۰ سال ایران که هم اکنون در تورنمنت چین تایپه به مصاف تیم های اندونزی و چین تایپه رفته و بازی برابر ژاپن را پیش رو دارد ، افزود:  ماحصل فوتسال ایران یک استعداد نهفته است که در همین جوان ها وجود دارد. چیزی که درباره این تیم مهم است کسب تجربه و روند رو به رشد است. باید روز به روز تجربه کسب کنند و بهتر از قبل شوند.

وی ادامه داد: این تیم با حضور در تورنمنت های مختلف و همچین بازیهای تدارکاتی که پشت سر گذاشت در مسیر رشد قرار می گیرد و بدون شک آینده تیم ملی فوتسال ایران را تامین می کند و سکاندار فوتسال ایران خواهد بود.

وی در پایان در خصوص حضور این تیم در مرحله نهایی قهرمانی آسیا گفت: فقط باید به قهرمانی فکر کرد. این تیم پتانسیل خوبی دارد و امیدوار به موفیتش در میادین مختلف هستیم.

پاسخی بگذارید