کشتی آزاد قهرمانی آسیا؛
تاریخ: ۲۰:۵۴ :: ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
نام نویسنده: علی احمدی
قهرمانی مقتدرانه ایران با۷ طلا و ۳برنز

نماینده وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشورمان با پیروزی در دیدار فینال رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی بزرگسالان آسیا، صاحب مدال طلا شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی بزرگسالان آسیا و در روز دوم این مسابقات که در چین در حال برگزاری است نمایندگان کشورمان در ۵ وزن دوم به مصاف حریفانشان رفتند که یدالله محبی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم با پیروزی در دیدار فینال، به عنوان قهرمانی رسید.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم یداله محبی در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر از سد مظفر ژاپویف از قرقیزستان گذشت. وی در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر دونگ هوان کیم از کره جنوبی را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محبی در این مرحله مقابل حسن بوی رحیم اف از ازبکستان نیز با نتیجه ۱۱ بر صفر پیروز شد و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال با نتیجه ۲ بر یک ژی وی دنگ دارنده مدال نقره جهان و بازی های آسیایی از چین را با نتیجه ۲ بر یک از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

پیش از این در وزن ۶۱ کیلوگرم بهنام احسان‌پور، کامران قاسم‌پور در ۸۶ کیلوگرم و علیرضا کریمی در ۹۲ کیلوگرم صاحب مدال طلا شده بودند. در وزن ۷۴ کیلوگرم نیز محمد نخودی به مدال برنز رسیده بود. 

آزادکاران کشورمان در ۵ وزن اول صاحب ۳ مدال طلا توسط رضا اطری (۵۷)، بهمن تیموری (۷۹) و رضا یزدانی (۹۷ کیلوگرم) و ۲ برنز (پیمان بیابانی – ۶۵ و یونس امامی – ۷۰ کیلوگرم) شده بودند.

پاسخی بگذارید