تاریخ: ۲۲:۳۲ :: ۱۳۹۸/۰۲/۰۳
نام نویسنده: علی احمدی

بانوی وزنه‌بردار دسته ۵۹ کیلوگرم کشورمان به عنوان هشتم رقابت‌های قهرمانی آسیا بسنده کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در ادامه رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی آسیا که در چین در حال برگزاری است و در مسابقات گروه A دسته ۵۹ کیلوگرم بانوان، مریم زارع نماینده کشورمان با ثبت پنج حرکت درست و مجموع ۱۴۱ کیلوگرم هشتم شد.

زارع در یک ضرب ۶۴، در دوضرب ۷۷ و در مجموع ۱۴۱ کیلوگرم را به ثبت رساند. وی در یک ضرب، نهم و در دوضرب و مجموع هشتم شد.

* یک ضرب:

مریم زارع نماینده در یک ضرب وزنه‌های ۵۷، ۶۱ و ۶۴ کیلوگرم را بالای سر برد. ۹ وزنه بردار در این گروه حضور داشتند و این اولین حضور زارع در مسابقات برون مرزی محسوب می‌شود.

هسینگ ازویتنام با ۱۰۶ کیلوگرم طلا گرفت. چین گیومینگ از چین با ۱۰۲ کیلوگرم و تای دویان از ویتنام با ۱۰۱ کیلوگرم به ترتیب دوم  و سوم شدند.

* دوضرب:

زارع ابتدا ۷۳ کیلوگرم را بالای سر برد. وی در حرکت دوم ۷۷ کیلوگرم را مهار کرد، اما در حرکت سوم وزنه ۸۲ کیلوگرم را انداخت تا با مجموع ۱۴۱ کیلوگرم در رده هشتم قرار گیرد.

چون هسینگ وزنه بردار زن تایپه با ثبت وزنه های ۱۰۶ کیلوگرم در یکضرب، ۱۳۷ کیلوگرم در دوضرب و مجموع۲۴۳ کیلوگرم ضمن شکستن رکورد دوضرب و مجموع جهان سه مدال طلا را به دست آورد. (یک کیلوگرم رکورد جهان در حرکت دوضرب و شش کیلوگرم در حدنصاب مجموع)

چن گیومینگ از چین، در حرکت یکضرب ۱۰۲ کیلوگرم، در حرکت دوضرب ۱۳۱ کیلوگرم و مجموع ۲۳۳ کیلوگرم به سه نشان نقره رسید.

میکیکو نماینده ژاپن نیز با ثبت رکرودهای ۹۷ در یکضرب، ۱۲۸ کیلوگرم در دوضرب و حدنصاب مجموع ۲۲۵ کیلوگرم به دو مدال برنز دست یافت.

تای دیان وزنه بردار ویتنامی که در حرکت یکضرب با مهار وزنه ۱۰۱ کیلویی برنز گرفته بود در حرکت دوضرب اوت کرد.

فردا (چهارشنبه چهارم اردیبهشت ماه) از ساعت ۱۱ و نیم به وقت تهران ابریشم ارجمند خواه و الناز باجلانی در گروه B دسته ۶۴ کیلوگرم یا حریفان خود رقابت خواهند کرد.

پاسخی بگذارید