تاریخ: ۱۴:۰۷ :: ۱۳۹۸/۰۲/۰۲
نام نویسنده: سیده رُجا شجری

سرمربی تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن نخستین مربی آلمانی شد که بعد از ۱۱ سال در یکی از لیگ‌های معتبر اروپایی غیر از کشورش، به مقام قهرمانی رسیده است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،روز گذشته پاری‌سن‌ژرمن، صدرنشین لیگ فوتبال فرانسه بدون آنکه بازی کند، قهرمانی لوشامپیونه را در هفته سی‌و چهارم جشن گرفت.

اعضای این تیم وقتی دیدند که نزدیک‌ترین رقیب تهدید‌کننده آنها یعنی لیل مقابل تولوز متوقف شد،‌به خاطر فاصله امتیازی زیاد، به مقام قهرمانی بازی‌ها دست‌یافتند.

این عنوان در حالی کسب شد که امسال سکان هدایت تیم متمول پایتخت فرانسه برعهده «توماس توخل» آلمانی سپرده شد.

وی که در کشورش به عنوان یک پدیده مربیگری با تیم‌های ماینتس و بورسیادورتموند مطرح شد، تا روز گذشته، مقام قهرمانی لیگ را تجربه نکرده بود.

از این رو عنوان حاصل شده، نخستین افتخاری است که در زمینه قهرمانی یک لیگ معتبر کسب کرده است.

البته او زمانی که هدایت تیم بورسیادورتموند معروف به زنبورها را برعهده داشت در فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶ قهرمان جام حذفی آلمان موسوم به د.اف.ب پوکال شده بود.

در سن‌ژرمن نیز پیش‌تر مقام قهرمانی سوپرجام سال ۲۰۱۸ لیگ فرانسه را بدست آورد.

حالا براساس آنچه روز قبل پاریسی‌ها کسب کردند، می‌توان گفت که مربی ۴۵ ساله و صاحب سبک نخستین مربی ژرمنی است که بعد از ۱۱ سال میان لیگ‌های معتبر اروپایی به جز بوندس‌لیگا، مزه قهرمانی لیگ را چشیده است.

زیرا آخرین مرتبه که یک مربی آلمانی توانست افتخار قهرمانی لیگ را خارج از مرزهای بوندس‌لیگا کسب کند، برند شوستر بود که در فصل ۲۰۰۸-۲۰۰۷ رئال مادرید اسپانیا را به مقام نخست لالیگا رساند.

پاسخی بگذارید