تاریخ: ۱۰:۴۸ :: ۱۳۹۴/۰۷/۲۸
نام نویسنده: sobhan

به گزارش مازند اسپرت ؛ تیم های ذوب آهن، استقلال خوزستان، سپاهان و تراکتورسازی در بین تیم های حاضر در لیگ برتر، عنوان بهترین خط دفاعی را برای خود کرده اند.   ذوب آهن، استقلال خوزستان؛ میانگین ۰٫۳۷ گل خورده در هر بازی این دو تیم را می توان دارند بهترین خط دفاع لیگ تا […]

به گزارش مازند اسپرت ؛ تیم های ذوب آهن، استقلال خوزستان، سپاهان و تراکتورسازی در بین تیم های حاضر در لیگ برتر، عنوان بهترین خط دفاعی را برای خود کرده اند.

 

ذوب آهن، استقلال خوزستان؛ میانگین ۰٫۳۷ گل خورده در هر بازی

این دو تیم را می توان دارند بهترین خط دفاع لیگ تا پایان هفته هشتم دانست، دو تیمی که در ۸ بازی خود تنها ۳ بار دروازه خود را باز شده دیدند و میانگین ۰٫۳۷ گل خورده را به ازای هر بازی به نام خود ثبت کردند.
 
ذوبی ها که در بازی های خود فقط از یک دروازه بان به نام رشید مظاهری(با ۵ کلین شیت) درون دروازه خود استفاده کردند، مدافعانی ها به نام های محمد نژادمهدی، مهرداد قنبری، هادی محمدی، حجت حق وردی، علی حمام، ولید اسماعیل و صائب محبی در ترکیب خود استفاده کرده اند و موفق به ثبت این رکورد شده اند.

استقلال خوزستانی ها به مانند رقیب اصفهانی خود تنها ۳ بار مغلوب مهاجمان حریف شده است و متوسط ۰٫۳۷ گل خورده را به ازای هر بازی برجا گذاشته است.

آنها نیز علاوه بر استفاده کامل از فرناندو ده خسوس (با ۵ کلین شیت) درون دروازه خود، از مدافعانی مانند موسی کولیبالی، محمد طیبی، میثم دورقی، سیدجلال عبدی، عقیل کعبی، سوارز فریرا و دانیال ماهینی در ترکیب خود بهره بردند.

سپاهان، تراکتورسازی؛ میانگین ۰٫۶۲ گل خورده در هر بازی

این دو تیم نیز مشترکا توانستند عنوان بهترین خط دفاعی را به نام خود ثبت کنند، سپاهانی ها و ترکتورسازان در هشت بازی خود در لیگ پانزدهم تنها ۵ بار دروازه خود را باز شده دیدند و معدل ۰٫۶۲ گل خورده را به ازای هر بازی در کارنامه خود ثبت کردند.

در قسمت دفاعی سپاهانی ها شهاب گردان(با ۴ کلین شیت)، در تمام بازی ها درون دروازه ایستاده و عبداله کرمی، هادی عقیلی، وریا غفوری، حبیب گردانی، سعید قائدی فر، محمد روشندل و فوزیل موسی اف در خط دفاعی این تیم به بازی پرداخته اند.

تراکتورسازان نیز تاکنون از محمدرضا اخباری(با ۳ کلین شیت) درون دروازه و سزاز دوسانتوس، شجاع خلیل زاده، محمد ایرانپوریان، سعید آقایی، علی حمودی، خالد شفیعی و میرهانی هاشمی درون خط دفاعی خود استفاده کرده اند ضمن اینکه یکی از گل های دریافتی این تیم و در بازی برابر پرسپولیس از روی نقطه پنالتی بوده است.

فولاد، پرسپولیس، استقلال اهواز گل خورترین‌ها

فولادی ها ضعیف ترین تیم لیگ برتر در قسمت دفاعی بوده اند، آنها در هشت دیدار خود تاکنون ۱۴ بار دروازه خود را باز شده دیدند و میانگین ۱٫۷۵ گل خورده را به ازای هر بازی به نام خود زده اند. از میان این تعداد گل تنها یک از روی نقطه پنالتی دروازه این تیم باز شده است و ۳ گلی که آنها در بازی برابر ذوب آهن دریافت کردند را می توان بیشترین تعداد گل در یک بازی که توسط این تیم خورده شد، نامید.

پرسپولیس دومین تیم ضعیف دفاعی لیگ برتر است، آنها نیز تاکنون ۱۳ بازی دروازه خود را بازشده دیدند و متوسط ۱٫۶۲ گل خورده را در هر بازی ثبت کرده اند. نکته جالب در مورد گل های خورده این تیم این است که تاکنون سه بار از روی نقطه پنالتی دروازه سرخ پوشان باز شده است و ۴ گلی که آنها در بازی مقابل سپاهانی ها پذیرفته اند را می توان بیشترین گلی که این تیم در یک بازی دریافت کرد را به حساب آورد.

استقلال اهواز نیز با ۱۱ گلی که در ۷ بازی خود دریافت کرد معتدل ۱٫۵۷ گل خورده به برای خود به وجود آورد و به عنوان سومین تیم ضعیف در خط دفاعی نامگذاری شد، ۵ گلی که آنها در بازی آخر خود و در برابر راه آهن پذیرفتند بیشترین تاثیر را در این آمار ضعیف آنها داشت.

البته راه آهنی ها نیز ۱۱ گل دریافت کرده اند اما به دلیل اینکه این تعداد گل در ۸ بازی بوده است باعث شده تا آنها در رده چهارم حضور داشته باشند.

نکته جالب توجه در این قسمت حضور پرسپولیسی هاست که آنها به طور همزمان هم در بین تیم های دارای بهترین خط حمله حضور دارند و هم در لیست تیم های دارای بدترین خط دفاع.

پاسخی بگذارید