تاریخ: ۱۳:۰۰ :: ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
نام نویسنده: مرتضی خالقی

الان ما هم از اتفاقاتی که در بازی با پرسپولیس افتاد، ناراحتیم. هیچ جا نمی‌توانیم برویم؛ چراکه هرکسی می‌رسد به ما طعنه می‌زند.

به نقل از همشهری ، محمد نوازی، پیشکسوت آبی‌ها با اشاره به شرایط این تیم و جنجال‌های پیرامونی آن گفت: «استقلال بازی با پرسپولیس را خیلی راحت از دست داد. حاشیه‌های این بازی به‌شدت هواداران را اذیت کرد. چند سال است که قهرمانی را از دست داده‌ایم. باید در این شرایط تصمیمات قاطعی گرفت. به هر حال سرمربی به‌خاطر وضعیت فعلی مقصر اصلی است.»

وی ادامه داد: «در این وضعیت هم نه بازیکن مقصر است و نه هوادار؛ مقصر اصلی سرمربی تیم است. سرمربی است که قبل از بازی‌ها در تمرینات پنالتی زدن را مرور می‌کند و بازیکنی که قرار است پنالتی را بزند، تعیین می‌کند. دیگر در بازی‌های محلات هم این اتفاق نمی‌افتد که پنالتی‌زن را تغییر دهند.»

این پیشکسوت تیم استقلال خاطرنشان کرد: «زمانی گفته می‌شود که محمد نوازی پنالتی‌زن اول تیم است اما حالا یک موقعی در جریان بازی استرس دارد. باز هم مربی است که مشخص می‌کند کدام بازیکن جانشین پنالتی را بزند. شما دقت کنید اگر در بازی پرسپولیس پنالتی در دقیقه ۴۵گل می‌شد، مطمئنا می‌توانست روند بازی در نیمه دوم تغییر کند اما متأسفانه در استقلال همیشه سر این مسائل مشکلات زیادی به‌وجود می‌آید. الان می‌بینید حتی سر زمین تمرین هم مشکل دارند که آن هم به‌دلیل برنامه‌ریزی غلط است.»

نوازی با اشاره به عدم‌مدیریت اصولی در باشگاه استقلال افزود: «هر مدیری که می‌آید مشخص نیست تا کی مدیر خواهد بود و برای همین نمی‌تواند برنامه‌ریزی دقیقی کند اما اگر یک مدیر قوی بیاورند ۵سال یا ۱۰سال به او وقت دهند، می‌توان برنامه‌ریزی کرد. با این حال هر اتفاقی که وسط زمین می‌افتد مقصر سرمربی است. مربی باید قاطع باشد که جرأت برخورد با بازیکن را داشته باشد. الان ما هم از اتفاقاتی که در بازی با پرسپولیس افتاد، ناراحتیم. هیچ جا نمی‌توانیم برویم؛ چراکه هرکسی می‌رسد به ما طعنه می‌زند. بازیکنی که پول حرفه‌ای می‌گیرد باید حرفه‌ای هم عمل کند. آقای فتحی باید یک فکر اساسی بکند وگرنه در آسیا هم به مشکل می‌خوریم. باید هر طور شده تیم را جمع کنند.»

او درباره مباحثی که درباره باندبازی در استقلال و بین بعضی بازیکنان مطرح شده عنوان داشت: «وقتی سرمربی تیم اختیار تام دارد، باید با هرکسی که در تیم باندبازی می‌کند از کوچک تا بزرگ برخورد کند. همه باید در راستای خواسته‌های سرمربی حرکت کنند.»

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

پاسخی بگذارید