تاریخ: ۱۹:۵۴ :: ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
نام نویسنده: مرتضی خالقی

فدراسیون فوتبال ایران در تلاش برای میزبانی مقدماتی جام ملت های جوانان آسیا در تهران است.

بازی های مقدماتی جام ملت های جوانان آسیا معمولا در گروه های چهار تیمی و به صورت متمرکز برگزار می شود و تیم های اول موفق به صعود به دور نهایی بازی ها می شوند که بازی های دور نهایی با حضور ۱۶ تیم در یک کشور برگزار می شود.

 

در سال ۲۰۱۸ تیم ملی جوانان با مربیگری فرهاد پورغلامی در اردن به مصاف تیم ملی جوانان این کشور و دو تیم سوریه و فلسطین رفت اما در نهایت موفق به صعود به جام ملت ها نشد و جام جهانی زیر ۲۰ سال در سال ۲۰۱۹ را از دست داد.

 

تیم ملی جوانان دو سه ماهی است تمرینات جدی خود را زیر نظر سیروس پورموسوی آغاز کرده است تا برای بازی های مقدماتی جام ملت ها آماده شود که شهریور ماه احتمالا در تهران برگزار می شود. آخرین میزبانی ایران از مقدماتی جام ملت ها در سال ۲۰۱۵ در مشهد بود که تیم ملی در مصاف با اردن، کویت و نپال ۱۵ گل زد و گل نخورد و به جام ملت ها ۲۰۱۶ بحرین صعود کرد که در این بازی ها با کسب عنوان سومی مشترک به همراه ویتنام به جام جهانی زیر ۲۰ سال صعود کرد. این اتفاق بعد از ۱۶ سال برای تیم ملی جوانان رخ می داد.

 

گفتنی است اردوی آماده سازی تیم ملی جوانان از پنجم تا دهم فروردین با حضور ۳۳ بازیکن در مجموعه ورزشی الیاف تهران برگزار می شود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

پاسخی بگذارید