تاریخ: ۱۷:۵۳ :: ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
نام نویسنده: مرتضی خالقی

دربی دو تیم همنام استان کرمان که از حساس ترین بازی های لیگ یک بود، به سود رفسنجانی ها خاتمه یافت.

در چارچوب هفته بیست و هشتم رقابت های لیگ دسته یک، دیداری حساس در شهر کرمان برگزار شد. تیم های همنام مس کرمان و مس رفسنجان امروز در ورزشگاه شهید باهنر کرمان یک دربی تمام مسی را مقابل هم برگزار کردند.

تیم مس کرمان که با ۳۸ امتیاز در رده چهارم جدول قرار داشت، برای پیشروی در کورس صعود به لیگ برتر نیاز به برتری مقابل همنام خود داشت و از نظر جدولی به نظر می رسید این اتفاق چندان دور از دسترس شاگردان حسین خانی نباشد. اما روند مسابقه طور دیگری رقم خورد و تیم رفسنجانی حریف خود را غافلگیر کرد.

 

رفسنجانی ها در همان دقایق ابتدایی بازی توسط اکبر صغیری دروازه حریف را باز کردند. در اوایل نیمه دوم هم تیم مس کرمان توانست گل تساوی را به ثمر برساند. مهدی تیکدری این گل را زد. در ادامه بازی تلاش های کرمانی ها نتیجه ای نداشت، اما در سمت مقابل حامد حیدری در دقیقه ۷۵ گل دوم را برای مس رفسنجان به ثمر رساند و این تیم در دربی حساس کرمان به برتری رسید.

 

در این بازی اتفاقات داوری عجیبی رخ داد. مسئولان و بازیکنان مس کرمان به شدت نسبت به عملکرد داور مسابقه معترض بودند. یکی از اعتراضات اصلی کرمانی ها، روی گل دوم تیم رفسنجان بود که آنها معتقد بودند در شرایط آفساید به ثمر رسیده است. همچنین شدت اعتراضات در وقت های تلف شده بازی بسیار بیشتر شد. در دقیقه ۹۳ تیم مس کرمان دومین گل خود را به ثمر رساند ولی داور آن را مردود اعلام کرد. شدت اعتراض کرمانی ها تا متوقف شدن بازی هم پیش رفت و داور اجازه نمی داد که مسابقه از سر گرفته شود. به همین دلیل مسابقه دو تیم در اوقات تلف شده نیمه دوم، دقایق زیادی متوقف بود.

 

با این نتیجه مس کرمان تا رده ششم جدول سقوط کرد و رفسنجانی ها با ۳۱ امتیاز به رتبه نهم جدول صعود کردند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

پاسخی بگذارید