شجاع را بهترین دفاع وسط فصل می دانم ؛
تاریخ: ۱۲:۵۱ :: ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
نام نویسنده: احمد قربانی
پنجعلی: بازی با نساجی سخت و پرحاشیه است

پرسپولیس بعد از تساوی خانگی دراولین دیدارش در لیگ قهرمانان آسیا فردا در یک بازی دشوار باید در قائمشهر به مصاف نساجی برود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،پرسپولیس در روزی که انتظار می رفت در ورزشگاه آزادی سه امتیاز از پاختاکور بگیرد در نهایت به نتیجه مساوی و یک امتیاز رسید. محمد پنجعلی کاپیتان سابق پرسپولیس و تیم ملی ایران درباره این تساوی گفت:« پرسپولیس بازی خوبی برابر پاختاکور انجام داد. ما در این بازی موقعیت هایی هم داشتیم و به نظرم تیم نمایش بهتری نسبت به بازی های قبلی اش داشت.»

او درباره اینکه گفته می شود پرسپولیس در هفته های اخیر افت کرده است افزود:« به نظرم یک مقدار فشار روی بچه ها است و بازیکنان با استرس بازی می کنند. ما بازی های خیلی بهتری از این بچه ها چه در پرسپولیس و چه در تیم های سابقشان دیده ایم. من فکر می کنم استرس تمرکز بازیکنان را می گیرد ضمن اینکه بچه هایی که تازه اضافه شده اند هنوز کاملا با تیم هماهنگ نشده اند. با اینحال معتقدم شرایط پرسپولیس روز به روز بهتر می شود.»

یکی از بهترین مدافعان تاریخ فوتبال ایران درباره شرایط این تیم در لیگ قهرمانان آسیا گفت:« نه فقط پرسپولیس که کار هر سه نماینده ایران در آسیا سخت است. دلیلش هم همان مشکلات ساختاری و همیشگی فوتبال ایران و امکانات و برنامه ریزی های فوتبال کشورهای آسیایی برای فوتبال است.»

پنجعلی در ادامه با اشاره به بازی روزجمعه پرسپولیس برابر نساجی هم افزود:« بازی با نساجی بازی سخت و نزدیکی است و قطعا حاشیه هایی هم خواهد داشت. امیدوارم پرسپولیس بتواند این سه امتیاز مهم را از این بازی بگیرد.»

کاپیتان سابق پرسپولیس درباره اشتباه شجاع خلیل زاده در خط دفاعی و بازی با پاختاکور هم گفت:« ببینید اشتباه یک مدافع نباید منجر به گل شود چون بازیکنان دیگر باید پوشش بدهند. مدافعان در این زمان باید نزدیک به هم بازی کنند که جلوی چنین اتفاقاتی را بگیرند. من به شخصه فوتبال شجاع خلیل زاده را قبول دارم. او روی هوا عالی است و روزی زمین سخت دریبل می خورد یا بهتر است بگویم دریبل نمی خورد. دور از تعصب اگر بخواهم حرف بزنم شجاع بهترین دفاع وسط ایران در این فصل بوده است.»

او اضافه کرد:« بازی کردن در پرسپولیس همین است. امروز فکر کنم همه کارشناسان متفق القول می گویند که بیرانوند بهترین دروازه بان آسیا است و من هم چنین نظری دارم. اما ممکن است بیرانوند روی یک توپ اشتباه کرده و گل بخورد. این جزئی از فوتبال است و اگر اشتباهی پیش نیاید گلی رد و بدل نمی شود. نمونه هایش را در شب های اخیر و در بازی های رئال مادرید و بارسا دیدیم. »

شماره ۵ تاریخی فوتبال ایران همچنین با اشاره به عصبی بازی کردن برخی بازیکنان پرسپولیس هم گفت:« بله اینطوری هست و وقتی بازیکن عصبی شود ناخودآگاه تصمیمات درستی نمی گیرد. اما واقعیت این است که شرایط و وضعیت جامعه اینروزها به گونه ای است که نه فقط در فوتبال در همه جا میزان عصبانیت بالا رفته است.»

پاسخی بگذارید