تاریخ: ۱۹:۴۱ :: ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
نام نویسنده: مرتضی خالقی

علی کریمی با ارسال نامه‌ای به اداره ورزش و جوانان استان گیلان از ادامه فعالیت در سپیدرود رشت انصراف داد .

هفته ششم لیگ برتر هجدهم ز کریمی بار دیگر به رشت بازگشت. اما او اینبار فقط سرمربی نبود و مالکیت باشگاه را هم بر عهده داشت تا به وضعیت آشفته سرخ‌های گیلانی سر و سامان دهد.او با انتخاب فرد نزدیکش به عنوان مدیرعامل شروع به تسویه حساب با بدهکاران بزرگ سپیدرود کرد و‌ مبلغی در حدود ۴ میلیارد تومان به این موضوع اختصاص داد. گام بعدی او در جهت بهبود اوضاع تیم بود. کریمی ابتدا درصدی از قرارداد بازیکنان را طبق قراری که داشتند پرداخت و‌ سپس امکانات لجستیکی و‌ اولیه مثل لباس، سالن بدنسازی، برگزاری بی دردسر اردوهای تدارکاتی و … را فراهم کرد. البته در نیم فصل دوم شهرداری هم با رایزنی‌های انجام شده به کمک سپیدرود آمد.

 

اما این پایان کار نبود و باشگاه در نقل و انتقالات زمستانی هم فعالیت بالایی داشت. جذب ۹ بازیکن برای پوشش نقاط ضعف، کار بزرگ کریمی برای سپیدرود بود. اما همه این کارها هیچ نتیجه‌ای نداشت. حتی دو برد پیاپی برابر پارس جم و فولاد خوزستان هم به آن‌ها کمک نکرد تا سرخپوشان پرهوادار کماکان با ۱۲ امتیاز در رده یکی مانده به آخر، آن هم به لطف کسر امتیاز از استقلال خوزستان باشند. در این بین کسب عنوان بدترین خط دفاع لیگ و بدترین تفاضل گل را هم باید جزو کارنامه ضعیف سپیدرود تا به اینجا بدانیم.

 

حالا خبر می‌رسد که کریمی بعد از باخت به پدیده از ادامه فعالیت دلسرد شده و با ارسال نامه‌ای به اداره ورزش و جوانان استان گیلان از مالکیت و سرمربیگری سپیدرود انصراف داده است تا تمام کارهای باشگاه به حالت تعلیق درآید. عدم حمایت مسئولان استان و دلخوری شدید کریمی از کارشکنی ها  را باید از دلایل اصلی کناره گیری کریمی از سپیدرود دانست. صد البته از اشتباه این فرد هم نباید به راحتی گذشت. یک فرد به طور همزمان نمی‌تواند مسائل فنی و مدیریتی باشگاه را پیش ببرد و همین باعث عدم تمرکز در هر دو امر می‌شود. در این میان مسئولان استانداری و هم‌چنین هیئت فوتبال گیلان به دنبال منصرف کردن کریمی از تصمیمش هستند اما باید این احتمال را نزدیک به صفر بدانیم.

 

با توجه به وضعیت کنونی باید کناره‌گیری علی کریمی را بدترین خبر برای هواداران سپیدرود بدانیم و در ادامه راه منتظر آمدن گروه جدید مدیریتی و مربیگری باشیم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

پاسخی بگذارید