وزیر ورزش و جوانان
تاریخ: ۲۱:۵۱ :: ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
نام نویسنده: علی احمدی
سلطانی‌فر: تا پایان دولت ۸۰ درصد پروژه‌های نیمه کاره مازندران به بهره‌برداری می‌رسد

وزیر ورزش و جوانان صبح امروز در سفر استانی به مازندران در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنان پاسخ گفت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مسعود سلطانی‌فر در ابتدای صحبت‌های خود گفت: امروز توفیق داشتیم در سفر به استان مازندران و بازدید از شهرهای ساری و آمل از تعدادی از پروژه‌های در دست اجرای این دو شهر بازدید کنیم و یک پروژه چند منظوره سرپوشیده هم در آمل افتتاح کردیم که ظرف ۹ ماه ساخته شد و اردیبهشت ماه کلنگ آن را به زمین زده بودیم.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: این پروژه از جهت سرعت انجام کار بسیار بسیار مطلوب بود. هم‌چنین از استادیوم ۵ هزار نفری در حال احداث آمل بازدید کردیم و امیدواریم با مشارکت‌های استانی این پروژه هم تا پایان سال آینده تکمیل و به بهره‌برداری برسد.
او افزود: ما در ساری و استان مازندران چندین پروژه بزرگ دیگر هم داریم. در “ماه‌فروجک” یک سالن ۶ هزار نفره هست که چندین سال بود آغاز شده بود و در یک سال و نیم گذشته سرعت خوبی گرفت و مدیر کل ورزش و جوانان استان موظف شده است هر هفته به ما گزارش پیشرفت فیزیکی این پروژه را بدهد. امیدواریم با برنامه‌ریزی که انجام دادیم اگر مشکل تأمین منابع پیدا نکنیم فکر می‌کنیم این پروژه در هفته دولت سال ۹۸ به بهره برداری برسد. هم‌چنین پروژه پیست دوچرخه سواری ساری هم اگر منابعش تأمین شود به لحاظ اجرایی این ظرفیت را دارد که تا پایان سال ۹۸ به بهره برسد.
وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: یک سالن ۱۰ هزار نفره هم در جویبار داریم که سال گذشته ساخت آن را آغاز کردیم و امیدواریم با تأمین اعتبار سال آینده سرعت بیش‌تری بگیرد. هم‌چنین استادیوم نوشهر تا حدود ۶ ماه دیگر و استادیوم ۵ هزار نفره چالوس با کمی زمان بیش‌تر به اتمام خواهد رسید.
سلطانی‌فر درباره سایر پروژه‌های عمرانی – ورزشی استان مازندران گفت: ده‌ها پروژه کوچک و بزرگ دیگر هم در استان داریم که خوشبختانه با تلاش همه جانبه مدیران استانی، شخص استاندار، نمایندگان محترم مجلس در شهرهای مختلف مثل بابل، نور، فریدون‌کنار و بابلسر مراحل ساختش را طی می‌کند. سالن ۳ هزار نفره بهشهر، سالن گلوگاه و ده‌ها سالن و استخر سرپوشیده دیگر هم در حال پیگیری است.
وی ادامه داد: اتفاقات خوبی در بخش ورزش استان مازندران افتاده با توجه به این که مازندران همواره قهرمانان ورزشی مهمی در رشته‌های ورزشی مختلف داشته فکر می‌کنیم باید تا پایان عمر دولت تدبیر و امید بیش از ۸۰ درصد پروژه‌های نیمه کاره استان را تمام کنیم و به بهره برداری برسانیم.
او افزود: استادیوم ۵ هزار نفره آمل حدود ۱۰ میلیارد بودجه نیاز دارد که باید نصف آن را ما و نصف دیگرش را مسؤولان استان و شهرستان تأمین کنند تا سال آینده به اتمام برسد. این دو پروژه نیمه تمام ساری هم حدود ۷۰ میلیارد بودجه می‌خواهد که با استاندار توافق کردیم ۶۰ درصد از منابع ملی و الباقی از منابع استانی تأمین شود.
وزیر ورزش و جوانان در پایان تصریح کرد: تمرکز ما برای اتمام اکثر پروژه‌های نیمه تمام استان با اولویت پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد است. تمرکز اصلی ما البته روی پروژه‌های با پیشرفت بالای ۷۰ درصد به‌خصوص پروژه‌هایی مثل پیست دوچرخه سواری ساری و استادیوم‌های بزرگ شهرستان‌های مختلف استان است تا به لحاظ سخت افزاری امکانات استان به سطح مطلوبی برسد.
سلطانی‌فر تصریح کرد: به دلیل کثرت پروژه‌های نیمه تمامی که در بخش ورزش کشور داریم یکی از راه‌های اتمام آن استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و ماده ۲۷ قانون است. خوشبختانه وزارت ورزش و جوانان در این زمینه یکی از سه وزارتخانه موفق است و این سیاست در آینده هم ادامه پیدا می‌کند. در بخش ورزش افراد زیادی را داریم که تمایل به سرمایه گداری برای ساخت استخرها و سالن‌های بدنسازی دارند. امروز این مجموعه کاسپین در شهر ساری هم یکی از همین پروژه‌هاست که با کیفیت بسیار خوبی ساخته شده است و توانسته نظر بسیاری از مردم را جلب کند.

پاسخی بگذارید