تاریخ: ۱۸:۱۷ :: ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
نام نویسنده: مرتضی خالقی

حتی شکست در نیمه نهایی جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ نیز مانع صعود چشمگیر ایران نشد تا آغاز سال با قرار گرفتن در جایگاه بیست و دوم توام شود.

فدراسیون جهانی فوتبال تازه ترین رنکینگ تیم های برتر جهان را منتشر کرد که تیم ملی ایران با هفت پله صعود علاوه بر حفظ صدرنشینی در آسیا به جایگاه بیست و دوم برترین تیم های جهان رسید تا بهترین مکانی که در رنکینگ جدید اعلام می شود، در روزهای پایانی حضور کارلوس کی روش در ایران به دست بیاید.

در رنکینگ ماه فوریه ۲۰۱۹ بلژیک همچنان یکه تازی خود را در جهان ادامه داد تا بالاتر از فرانسه قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ و برزیل پرستاره همه نگاه ها را به خود معطوف کند. در جمع ۱۰ تیم برتر باز هم هیچ تغییری به نسبت ماه های گذشته اعمال نشد که این مورد هم برمی گردد به تعطیل بودن بازی های ملی در این ماه ها.

اما تیم ملی ایران با هفت پله صعود به نسبت ماه گذشته با ۱۴۸۱ امتیاز به جایگاه بیست و دوم جهان رسید تا روزهای پایانی کی روش در نیمکت تیم ملی توام باشد با بهترین جایگاهی که ایران در رنکینگ جدید به دست آورده است. قطر قهرمان جام ملت های ۲۰۱۹ آسیا با ۳۸ پله صعود به نسبت رنکینگ ماه قبل موفق شد در جمع پنج تیم برتر آسیا بالاتر از امارات، عربستان و … بهترین تیم عرب زبان دنیا لقب بگیرد.

ژاپن با رسیدن به فینال جام ملت ها موفق شد ۲۳ پله صعود داشته باشد تا با ایستادن در جایگاه ۲۷ دنیا تیم دوم قاره کهن لقب بگیرد. سامورایی ها با این صعود بالاتر از کره جنوبی و استرالیا قرار گرفتند تا سایه به سایه ایران در حرکت باشند. استرالیا قهرمان ۲۰۱۵ آسیا با ناکامی اخیر در امارات با یک پله سقوط تنها تیم سرشناس قاره کهن بود که روند سقوط را در پیش گرفت و در جایگاه ۴۲ دنیا ایستاد.

 

 

 

 

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

پاسخی بگذارید