دور دهم مسابقات شطرنج قهرمانی مردان
تاریخ: ۸:۱۹ :: ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
نام نویسنده: خبرگزاری فارس
قهرمانى زودهنگام عليرضا فيروزجا + نتایج

عليرضا فيروزجا عنوان قهرمانى مسابقات شطرنج مردان كشور را از آن خود كرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،دور دهم مسابقات قهرمانی مردان کشور در شهر جم استان بوشهر برگزار شد و در مهمترین رقابت جدال علیرضا فیروزجا و آرین غلامی دو شطرنج باز مازندرانی با تساوی به پایان رسید.با این تساوى فیروزجا پیش از دور پایانى عنوان قهرمانى را بدست آورد.

در دیگر رقابت مهم دور دهم، جدال آرش داغلی و پورمضانعلی از گیلان با تساوی به پایان رسید. در این دور رقابت پوریا درینی و احسان قائم مقامی نیز با تساوی به پایان رسید.

در پایان دور دهم علیرضا فیروزجا با ۸ امتیاز در صدر جدول ایستاده است و پویا ایدنى با ۷ امتیاز و آرین غلامى با ۶ امتیاز رده هاى دوم و سوم را از آن خود کردند.

 نتایج دور دهم مسابقات قهرمانی مردان کشور به شرح زیر است:

*آرش طاهباز از گیلان (۲۴۶۸) صفر – مهدی غلامی از مازندران (۲۳۷۵) یک

* علیرضا فیروزجا از مازندران (۲۶۱۸) ۰٫۵ – آرین غلامی از مازندران (۲۴۸۸) ۰٫۵

* آرش داغلی از گیلان (۲۳۶۷) ۰٫۵ – امیررضا پوررمضانعلی از گیلان (۲۵۲۸) ۰٫۵

* پویا ایدنی از خوزستان (۲۶۱۱) یک – امیرمسعود مرادی از همدان (۲۳۱۸) صفر

* مسعود مصدق پور از خراسان رضوی(۲۵۱۷) ۰٫۵ – مرصاد خداشناس از خراسان رضوی(۲۴۵۵) ۰٫۵

* پوریا درینی از کرمان (۲۴۷۵) ۰٫۵ – احسان قائم مقامی از تهران(۲۵۳۳) ۰٫۵

پنجاه و دومین دوره مسابقات قهرمانی مردان کشور با حضور ۱۲ شطرنج باز از پنجشنبه چهارم بهمن در شهر جم استان بوشهر آغاز شده و تا چهارده بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

مسابقات قهرمانی مردان کشور از قدیمی ترین مسابقات شطرنج ایران است که نخستین دوره آن در سال ۱۳۳۴ برگزار شد و با شادروان یوسف صفوت توانست عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهد. احسان قائم مقامی با ۱۲ عنوان قهرمانی، پرافتخارترین شطرنج باز کشورمان در مسابقات قهرمانی مردان ایران است. همچنین باید یادآور شد که در آخرین دوره این مسابقات پرهام مقصودلو موفق شد عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهد.

پاسخی بگذارید