تاریخ: ۱۹:۲۱ :: ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
نام نویسنده: مرتضی خالقی

کو جا چئول و کی سونگ یئونگ دو هافبک تیم ملی کره جنوبی تصمیم گرفتند پس از جام ملت های آسیا از بازی های ملی خداحافظی کنند.

تیم ملی کره جنوبی برخلاف سه دوره قبلی جام ملت ها این بار نتوانست به نیمه نهایی برسد و با شکست مقابل قطر از جام ملت های آسیا حذف شد. کره ای ها در حالی از دور رقابت ها کنار رفتند که با حضور ستاره های لژیونر خود امیدوار بودند طلسم قهرمانی را بشکنند و پس از ۸ دهه به عنوان قهرمانی برسند اما این اتفاق رخ نداد.

 

باتوجه به همین موضوع، دو ستاره تیم ملی کره جنوبی کو جا چئول بازیکن تیم آگزبورگ آلمان و کی سونگ یئونگ هافبک تیم نیوکاسل تصمیم گرفتند از تیم ملی خداحافظی کنند. کو جا چئول ۲۹ ساله سابقه بازی در ماینز، ولفسبورگ و آگزبورگ را دارد و از سال ۲۰۰۸ نیز در تیم ملی کره جنوبی بازی می کند. او همچنین ۷۶ بازی ملی انجام داده و جزو با سابقه ترین بازیکن کره محسوب می شود.

 

کی سونگ یئونگ نیز همچون چئول سابقه طولانی بازی در فوتبال اروپا را دارد. او از سال ۲۰۰۹ به سلتیک پیوست و سپس راهی سوانسی شد و بعد به طور قرضی در ساندرلند بازی کرد. وی از سال ۲۰۱۸ در تیم نیوکاسل حضور دارد. کی سونگ یئونگ ۳۰ ساله ۱۱ سال سابقه بازی در تیم ملی را دارد و بیش از ۱۱۰ بازی انجام داده است.

 

حالا کره ای ها ۳ سال فرصت دارند تا جام جهانی ۲۰۲۲ جای این دو هافبک تاثیرگذارخ خود را پر کنند.

 

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

پاسخی بگذارید