تاریخ: ۱۹:۱۷ :: ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
نام نویسنده: مرتضی خالقی

تاکومی مینامینو، ستاره ژاپن در دیدار مقابل ایران مدعی شد که پس از برخوردی که با مدافعان ایران داشت، تلاش کرد کارش را انجام دهد.

ژاپن که در رنکینگ فیفا در رده پنجاهم جهان قرار دارد، روز دوشنبه به مصاف ایران رفت که در رده بیست و نهم رنکینگ فیفاست. با این حال ژاپن توانست طلسم دروازه ایران در این رقابت ها را شکسته و ۳ گل وارد دروازه علیرضا بیرانوند کند و بدترین شکست تیم ملی در جام ملت ها را رقم بزند. این در حالیست که تا پیش از این دیدار، ژاپن عملکرد خوبی نداشت و فراز و فرودهای بسیاری را تجربه کرد.

تاکومی مینامینو که در تیم ردبول سالزبورگ توپ می‌زند، روی هر سه گل تیمش نقش مهمی ایفا کرد و نمایش درخشانی داشت ولی اصلی ترین کار او روی صحنه ای بود که گل اول ژاپن به ثمر رسید. پس از برخوردی که او با مدافعان ایران داشت، روی زمین افتاد و مدافعان تیم ملی شروع به اعتراض به داور کردند که خطایی از سوی آنها صورت نگرفته است. بازیکن ژاپنی بدون توجه به اتفاقات به حرکت ادامه داد و با غفلت مدافعان، فضای خالی خوبی مقابل خود دید. سانتر او روی سر یویا اوازاکا نشست و دروازه ایران برای اولین بار باز شد. این گل تیم ملی را بهم ریخت و زمینه ساز گل‌های بعدی شد که منجر به حذف ایران شد.

مینامینو در این رابطه گفت:” من متوجه شدم که وقتی تکل زده شد، پاهایم متوقف شدند. داور خطا اعلام نکرد و من به کارم ادامه داد.”

او در ادامه نیز عملکرد بسیار خوبی داشت و روی دو گل بعدی ژاپن نیز موثر بود تا تیمش را راهی فینال کند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

پاسخی بگذارید