تاریخ: ۱۹:۱۵ :: ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
نام نویسنده: مرتضی خالقی

مربی تیم سپیدرود رشت می‌گوید فردا با تیمی بازی دارند که فرهنگ قهرمانی در آن شکل واقعی گرفته است.

علیرضا امامی‌فر در نشست خبری پیش از دیدار برابر پرسپولیس در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال گفت: فردا بازی جام حذفی ما با پرسپولیس است، در واقع با یک باشگاه یا یک تعداد نفرات بازی نداریم؛ ما با یک فرهنگ به نام قهرمانی بازی داریم، فرهنگ احترام و شاد کردن هوادار. نهال این کار در سپیدرود کاشته شده است. امیدوار هستیم بازیکنانی که در این تیم زحمت کشیدند جوانه‌های این تفکر را گسترش دهند تا هواداران را خوشحال کنند.

وی ادامه داد: این بازی با توجه به شرایط تعطیلات نیم‌فصل می‌تواند یک بازی خیلی خوب و قوی باشد چون نفرات جدیدی به ما اضافه شدند، این بازی می‌تواند به هماهنگی بازیکنان برای مسابقات لیگ برتر که بیشتر تمرکزمان را روی آن مسابقات گذاشتیم کمک کند.

امامیفر گفت: ما در ابتدای کار هستیم. بازیکنانی که مصدوم بودند در تمرینات شرکت می‌کنند ولی به لحاظ بدنی شرایط بازی را ندارند و در این بازی به احتمال زیاد غایب هستند. با توجه به این مسئله که بازیکنان ما با یک تیم بسیار قوی تنه به تنه می‌شوند امیدواریم از تجارب خودشان را استفاده کنند و نتیجه دلخواه را بگیریم.

مربی تیم سپیدرود در خصوص جذب بازیکنان جدید به این تیم گفت:‌ در نیم  فصل می‌توانیم شش بازیکن در هر رده  سنی که می‌خواهیم جذب کنیم، اما به هر حال استثنائاتی هم وجود دارد، اما تیم ما از نظر اقتصادی و از بعد بودن بازیکنان آزاد، دچار شرایط سختی بود و اگر دقت کنید می‌بینید که نقل و انتقالات خیلی انجام نشد، در این بین ما سعی کردیم که بازیکنی از دست ندهیم و یکی دو بازیکن هم که از ما جدا شدند، خیلی راحت قراردادشان را گرفتند و رفتند.

وی ادامه داد: ما سعی کردیم بازیکنانی بگیریم که نقاط ضعف خودمان را برطرف کنیم و درنهایت یک گلزن هم می‌خواستیم که به همین دلیل با فرزاد حاتمی قرارداد داشتیم اما به لحاظ مسائل مالی او از ما جدا شد و در پی توافقی که با سرمربی پارس جنوبی انجام شد، این انتقال صورت گرفت. شما ببینید که تیم‌هایی مثل پرسپولیس، تراکتورسازی، سپاهان و … به دنبال مهاجمان خارجی رفتند، اما گرفتن بازیکن قابل در این شرایط به دلیل مشکلات دلار برای ما سخت بود. چندین بازیکن به ما معرفی شدند، اما شرایط برای جذب آنها فراهم نشد، هر چند که ما سهمیه فیفا را داریم و اگر موردی باشد، یک مهاجم خوب جذب می‌کنیم. تفکر آقای کریمی اینگونه است که مهاجمی جذب کنیم که شرایط خوبی داشته باشد.

امامیفر درباره نحوه اطلاع‌رسانی جذب بازیکنان جدید تصریح کرد: اگر اجازه‌ دهید این کار را از طریق باشگاه انجام دهیم، شرایط جذب بازیکن خارجی این است که باید حتما یا ملی‌پوش باشد یا در لیگ‌های معتبر شرکت کرده باشد. یک بازیکن گرجستانی به ما اضافه شده که  به درد تیم ما می‌خورد، از پدیده بازیکن گرفتیم و علیزاده را هم برای پست هافبک به خدمت گرفتیم. از ابتدا تفکر ما این بود که به بازیکنان امیدمان بها دهیم و این اتفاق افتاده است و چند نفر اضافه شدند. تیم ما جوان شده و فکر می‌کنم در آینده کم‌کم مشکلات کمبود بازیکن ما مرتفع خواهد شد. آسیب‌دیدگی‌ بازیکنان ما برطرف شده و با تیم تمرین می‌کنند، پیام صادقیان، شیخ سلیمانی، توکلی و لوکا بازیکنانی هستند که مطمئنا بازی می‌کنند.

امامی‌فر درباره صعود داماش گیلانیان به فینال جام حذفی گفت: ما ضمن احترام متقابل به وظیفه حرفه‌ای و قلبی خودمان عمل می‌کنیم و تمام هم و غممان سپیدرود هست، ما هواداران خوبی داریم که شرایط تیم را درک می‌کنند. به تیم داماش بابت برد دیروز‌شان تبریک می‌گویم و خیلی خوشحالم که آنها هم با عملکردشان  به دنبال شاد کردن مردم گیلان هستند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

پاسخی بگذارید