تاریخ: ۱۹:۰۸ :: ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
نام نویسنده: مرتضی خالقی

هافبک ۲۶ ساله آفریقای جنوبی گزینه نزدیک به استقلال برای حضور در خط هافبک این تیم است که احتمالا ظرف روزهای آینده قراردادش را با آبی ها نهایی خواهد کرد.

بعد از جذب اسماعیل گونسالوس در خط حمله مدیران باشگاه استقلال خبر از جذب یک هافبک بازیساز خارجی دادند تا این تیم با قدرت هرچه تمام تر بتواند نیم فصل دوم لیگ برتر و البته لیگ قهرمانان آسیا را استارت بزند.

حالا از باشگاه استقلال خبر می رسد که آیاندا پاتوسه هافبک ۲۶ ساله اهل آفریقای جنوبی گزینه نهایی وینفرد شفر برای حضور در این تیم است و او احتمالا ظرف روزهای آینده برای عقد قرارداد نهایی وارد ایران خواهد شد تا بعد از تایید پزشکان باشگاه قرارداد خود را با آبی ها رسمی کند.

در مورد آینده پاتوسه اولین نکته ای که می توان گفت این است که او زیاد اهل تیم عوض کردن نیست، پاتوسه از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ در تیم لوکرن بلژیک بازی کرده است و در این مدت در مجموع ۱۴۵ بازی موفق شد ۲۱ گل هم بزند که برای یک هافبک آمار خوبی محسوب می شود.

پاتوسه از سال ۲۰۱۷ به تیم کیپ تاون سیتی در زادگاهش پیوست که در این تیم هم در ۲۲ بازی که انجام داد موفق شد ۹ گل بزند.

پاتوسه از سال ۲۰۱۳ به تیم ملی آفریقای جنوبی هم دعوت شده است و در مجموع ۱۲ بازی که برای این تیم بازی کرده است موفق شده ۳ گل بزند.

 

این بازیکن با رزومه نسبتا خوبی که دارد به احتمال فراوان در روزهای آینده با استقلال قرارداد امضا می کند و در این تیم باید با بازیکنان با کیفیتی مثل فرشید اسماعیلی، داریوش شجاعیان، مهدی قائدی، طارق همام و الهیار صیادمنش رقابت کند.

پیش از این استقلالی ها قصد داشتند سرور جپاروف را به تیم شان برگردانند اما چون این بازیکن حاضر به شرکت در تست های پزشکی نشد، مدیران باشگاه از جذب او منصرف شدند.

 

 

سایت ترانسفر مارکت پاتوسه را ۹۰۰ هزار یورو ارزش گذاری کرده است اما بی تردید او با قیمتی به مراتب کمتر با آبی ها قرارداد امضا خواهد کرد تا یک فصل و نیم در این تیم بازی کند و به استقلال در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا کمک کند.

 

پاتوسه امشب در ترکیب تیمش در لیگ آفریقای جنوبی به میدان می رود و با توجه به اینکه نقل و انتقالات زمستانی این کشور یکی دو روز دیگر به پایان می رسد، باشگاه استقلال فرصت زیادی برای گرفتن رضایت نامه این بازیکن نخواهد داشت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

پاسخی بگذارید