تاریخ: ۲۱:۳۹ :: ۱۳۹۷/۱۱/۰۹
نام نویسنده: مرتضی خالقی

تیم ملی قطر توانست با دو گل معز علی و بوعلام خوخی در نیمه اول بر امارات چیره شود و در آستانه اولین حضور خود در فینال باشد.

حالا تیم ملی قطر تنها یک نیمه برای تکمیل شگفتی سازی خود در خاک امارات فرصت دارد. تیمی با سبک اروپایی که تا به اینجا بهترین خط دفاع را در اختیار دارد و علاوه بر آن با ثبت ۱۴ گل خط آتش قاره کهن هم به نام خود کرده است.

 

آن‌ها در دومین بازی سیاسی جام بعد از عربستان در نیمه نهایی برابر دیگر دشمن خود یعنی امارات قرار گرفتند و در همان نیمه اول تقریبا کار میزبان را تمام کردند. در صحنه گل اول اسماعیل الحمادی با تکروی بیجا در پشت محوطه جریمه توپ را تحت فشار در اختیار خط میانی قطر قرار داد و بلافاصله بوعلام خوخی به عنصر عنابی‌ها برای ضد حمله تبدیل شد. وی با نفوذ به محوطه جریمه قصد داشت معز علی را صاحب توپ کند که ضربه مستقیم او پس از برخورد چندباره به زمین و اشتباه محاسباتی خالد عیسی از زیر دستان او در رفت و به گل اول شاگردان فلیکس سانچز تبدیل شد.

 

در ادامه اماراتی‌ها که هیچ دوست نداشتند نتیجه مسابقه و هم‌چنین کری بین دو کشور را به قطر واگذار کنند، فشار بیشتری بر روی تیم مهمان وارد کردند اما باز هم تجربه بازیکنان قطر به کارشان آمد. اکرم عفیف با انجام یک کار تیمی معز علی را صاحب توپ کرد و او پس از نفوذ به قلب دفاع امارات با ضربه‌ای کات دار و دقیق اختلاف را به دو رساند و با هشت گل علاوه بر قطعی کردن آقای گلی خود به رکورد علی دایی هم رسید. حالا قطر تنها ۴۰ دقیقه برای اولین حضور خود در فینال مسابقات آسیایی فرصت دارد.

 

 

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

پاسخی بگذارید