تاریخ: ۲۱:۳۴ :: ۱۳۹۷/۱۱/۰۹
نام نویسنده: مرتضی خالقی

سرمربی تیم سایپا تهران بعد از حذف از جام حذفی گفت: تیم من احتیاج به تقویت و جذب یار دارد اما نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

علی دایی پس از شکست تیم فوتبال سایپا مقابل داماش گیلانیان و حذف از جام حذفی گفت: تبریک می‌گویم به مردم رشت. متأسفانه امروز در ثانیه‌های اول بازی گل خوردیم و صحبت‌هایی که با بچه‌ها کرده بودیم، آنها برعکس انجام دادند. بازیکنان ما خوب یارگیری نکردند و همین مسئله باعث شد دو بار دروازه‌مان باز شود. بعد از اینکه گل اول را دریافت کردیم برای به تساوی کشاندن بازی تلاش کردیم و به گل هم رسیدیم، اما داور می‌توانست برای ما در یکی دو صحنه پنالتی بگیرد که این کار را انجام نداد. در نیمه دوم اما روی یکسری اشتباهات بچگانه و در حالی که بازیکن ما می‌توانست توپ را به بیرون بزند این کار را نکرد و گل دوم را دریافت کردیم.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در ادامه گفت: در این بازی ما تیم برتر میدان بودیم، اما تجربه لازم را برای پیروزی نداشتیم. قبل از اینکه گل دوم را دریافت کنیم در یک موقعیت دروازه خالی را به بیرون زدیم. به‌هرحال فوتبال همین است و همان‌طور که دیدید دیروز تیم ملی ایران بر سر یک اشتباه از هم پاشید و همان اشتباه باعث شد از جام ملت‌های آسیا کنار برود.

دایی به روند بازی تیمش مقابل داماش گیلانیان اشاره کرد و گفت: به غیر از یکی دو صحنه‌ای که حریف روی دروازه ما خطرساز شد، دیگر اتفاقی رخ نداد. با این حال ما مقابل داماش بد کار کردیم و می‌توانستیم برنده این بازی باشیم. ما چهار بازی قبلی داماش را نگاه کرده بودیم و نقاط ضعف و قوت داماش را به خوبی به بچه‌ها گفته بودیم، اما آنها در این بازی برعکس عمل کردند. همین مسئله باعث شد دو بار از این تیم گل دریافت کنیم.

مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان درباره شکسته شدن رکورد گل‌های ملی‌اش در یک دوره از جام ملت‌های آسیا که امروز توسط المعز علی در دیدار قطر – امارات شکسته شد، گفت: راجع به رکوردها صحبت نمی‌کنم، اما رکورد برای شکسته شدن است. البته باید حساب کنید آن موقع که من این رکورد را از خودم به جا گذاشتم تعداد تیم‌ها چقدر و کیفیت بازی‌ها به چه اندازه بود. آن موقع مسابقات ۱۶ تیمی بود، الان ۲۴ تیمی است و مطمئناً شرایط فرق می‌کند. زده شدن رکورد و یا نزدن آن هیچ فرقی ندارد و من کار خود را انجام می‌دهم.

وی در ادامه با اشاره به تعطیلات لیگ برتر گفت: سعی کردیم از تعطیلات لیگ استفاده کنیم و تمرینات خوبی داشته باشیم. همچنین بازی‌های خوبی برگزار کردیم، اما تنها موردی که از آن بی‌بهره بودیم این بود که اصلاً نتوانستیم تیم را تقویت کنیم، آن هم به دلیل شرایطی که باشگاه داشت. می‌دانیم که در خط دفاعی مشکل داریم، اما هر کس را که معرفی کردیم نتوانستیم جذب کنیم. ما در نقاط دیگری مانند نوک حمله ضعف داریم، اما هیچ بازیکنی نتوانستیم جذب کنیم. با اینکه اسم تیم‌مان سایپاست و یک کارخانه بزرگ پشت باشگاه ماست، اما به دلیل مسائل اقتصادی که الان گریبانگیر همه واحدهای تولیدی شده است ما نتوانستیم در این مورد موفق عمل کنیم.

دایی در ادامه درباره ضعف سایپا در زدن ضربات آخر گفت: همان‌طور که گفتم ما در این بازی در زدن ضربات آخر دقت نداشتیم. البته در خط دفاعی هم تمرکز لازم را نداشتیم. برای همین دو گل دریافت کردیم و نتوانستیم از موقعیت‌های‌مان نیز استفاده و نتیجه را عوض کنیم. فوتبال همین است و همین مسائل باعث زیبایی‌اش می‌شود. شما اصلاً فکر می‌کردید دیروز این اتفاق برای تیم ملی ایران رخ بدهد؟ هیچ‌کس چنین فکری نمی‌کرد. جام حذفی هم که جام شگفتی‌هاست و همیشه در انگلیس و سایر کشورها اتفاقاتی رخ می‌دهد و ممکن است تیم‌های رده پایین، تیم‌های مدعی را حذف کنند. باید این شکست را بپذیریم، اما باید بگوییم ما با همه این اوصاف در این بازی خوب بازی کردیم، اما خوب بازی کردن‌مان به اندازه‌ای نبود که بتوانیم پیروز از میدان خارج شویم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

پاسخی بگذارید