تاریخ: ۱۷:۳۶ :: ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
نام نویسنده: مرتضی خالقی

دیدار تیم های کره جنوبی و قطر، مصافی انتقامی برای کره ای ها محسوب می شود چرا که آن ها در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ مغلوب قطر شدند.

تیم کره جنوبی تمرینات خود پیش از بازی با قطر را در زمین آکادمی الوصل انجام می دهد. تیم رده ۵۳ جهان و چهارم آسیا در شرایطی به مصاف قطر خواهد رفت که در بازی قبلی برابر بحرین در وقت های اضافی موفق به پیروزی شد اما تیم حریف، در  ۹۰ دقیقه کار عراق را ساخت.

 

کره جنوبی با آمار ۵ پیروزی، ۲ تساوی و ۲ شکست به مصاف تیم ملی قطر می رود. یکی از دو پیروزی قطر مقابل کره، در سال ۲۰۱۷ در مقدماتی جام جهانی روسیه بود که قطری ها توانستند با نتیجه ۳-۲ در دوحه برنده شوند. بسیاری از بازیکنان کنونی تیم ملی کره جنوبی در آن بازی حضور داشتند و حالا به دنبال انتقام هستند.

 

 

پائولو بنتو در این تورنمنت تیمش را با سیستم ۴۲۳۱ به زمین می فرستد و احتمالا در بازی با قطر نیز چنین تصمیمی می گیرد؛ هرچند که امکان دارد تغییراتی در ترکیب به وجود بیاید.

 

کیم جین سو دفاع چپ تعویضی که گل برتری برابر بحرین را زد، احتمالا این بار در ترکیب اصلی باشد و جای هونگ چون را بگیرد. بنتو همچنین می تواند لی جائه سونگ که در بازی  با بحرین برای اولین بار در تورنمنت به زمین رفت را استفاده کند تا تیمش شکل هجومی بهتری داشته باشد.

 

 

انتظار می رود بنتو سون هیونگ مین را بازهم در ترکیب اصلی قرار دهد. او با این که در ابتدای جام غایب بود اما در دو بازی ۱۰ موقعیت خلق کرد تا بهترین بازیکن از این لحاظ باشد. سون احتمالا هافبک هجومی بازی می کند تا بتواند در امر بازیسازی موفق ظاهر شود. کی سونگ یئونگ، جونگ وو یونگ و هوانگ این بوئم دیگر هافبک های کره خواهند بود.

 

جونگ وو یانگ شناخت کاملی نسبت به قطری ها دارد. او که ۴۳۰ پاس در جام ملت ها داده، جزو بازیکنان اصی تیم السد قطر است.

 

کره جنوبی در جام ملت ها تاکنون شکست نخورده اما همچنین توانسته موقعیت های خوبی را خلق کند و مالکیت توپ این تیم خیلی به موقعیت ختم نشده است. تیم بنتو ۶۸ ضربه به دروازه داشته که بیشترین در این جام به شمار می رود اما از این ضربات تنها ۶ تا تبدیل به گل شده است.

 

 

قطر در این جام با هدایت فلیکس اسپانیایی ۱۱ گل زده و بهترین خط حمله را در اختیار دارد. آن ها از ۴۵ شوت ۱۱ گل زده اند که آمار فوق العاده ای است. قطر همچنین در کنار ایران تنها تیم بدون گل خورده جام محسوب می شود.

 

حسن الهیدوس کاپیتان تیم ملی قطر بیش از ۱۰۰ بازی ملی انجام داده و در آخرین بازی با کره جنوبی هم توانست ۲ گل بزند؛ او به همین دلیل بسیار مورد توجه خواهد بود. از طرف دیگر قطر هافبک دفاعی اش مادیبو و دفاع چپش عبدالکریم حسن را به علت دو کارته بودن در اختیار نخواهد داشت.

 

 

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

پاسخی بگذارید