تاریخ: ۱۸:۰۱ :: ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
نام نویسنده: مرتضی خالقی

کاپیتان تیم ملی ایران می‌گوید: تیم ملی ایران تهاجمی بازی می‌کند اما با نظم دفاعی گلی نمی‌خورد.

مسعود شجاعی در مورد سوال خبرنگاران که تیم  ملی ایران را  متهم به بازی دفاعی کرده بودند گفت: در مورد سوال اول شما که از سرمربی تیم ملی پرسیدید به شخص من هم به عنوان بازیکن  تیم مربوط می شود  که باید بگویم  ما در ۴ بازی گذشته مستند می توانم به شما  ثابت کنم  که درهر چهار بازی گذشته ۵ یا ۶  بازی موقعیت صد در صد گل را ایجاد کرده ایم . تیمی که دفاعی بازی می کند نمی  تواند تا این حد موقعیت گل داشته باشد . در مورد تیم ما بهتر است بگوییم که به صورت تهاجمی بازی میکنیم اما گل نمی خوریم.

وی در ادامه نظراتش را درارتباط با تیم ملی چین این گونه ارائه داد: در خصوص  تیم ملی چین هم باید با سرمایه گذاری عظیمی که این کشور روی فوتبال کرده است فراتر از استاندارد های جهانی بوده و این خود نشان دهنده آن است که تا چه حد علاقه مند هستند تا فوتبالشان پیشرفت کند و به درجات عالی فوتبال برسند. این شامل قرار داد بستن با بازیکنان و مربیان طراز اول می شود که در درجه اول بتوانند  لیگ خود را تقویت کنند تا  به تبع آن تیم ملی قدرتمندی هم داشته باشند. آنچه مشخصا می توانم بگویم با آنالیزی که مربیان ما در این چند روزه از تیم چین ارائه دادند مسلما آن تیم چین که در مسابقات مقدماتی روبرو شدیم تفاوت بسیار زیادی کرده  است  و فکر می کنم همان طور که آقای کی روش گفتند چینی ها به مراتب  یکدست  تر و بهتر شده اند.

 

شجاعی اضافه کرد: ما راه درازی در پیش داریم اما چیزی که من در مقایسه با تیم‌های گذشته می‌بینم، این بوده که در دوره‌های گذشته ما به خاطر یک سری مسائل جزئی از مسابقات حذف شدیم. در این دوره تیم خوبی داریم. در دوره‌های گذشته هم تیم‌های خوبی داشتیم.

او ادامه داد: چیزی که می‌توانم به عنوان کاپیتان تیم بگویم این است که با احترام به تیم‌های دوره‌های گذشته، این تیم در عین کیفیت بالا خیلی «تیم» است و این نکته بسیار مهم و کلیدی است. بازیکنان اینجا همه افتاده و فروتن هستند و همه بی ادعا هستند.

شجاعی در پایان اظهار کرد: نکته مهمی که به ما انگیزه داده، این است که ما با رویای بزرگی به این رقابت‌ها آمده‌ایم و دوست داریم که همه مردم  با ما همراه شوند. ما سخت تلاش می‌کنیم تا این راه باقی مانده را طی کنیم و به رویای خودمان برسیم. دوست نداریم زود به خانه برگردیم.  امیدوارم که این اتفاق بیفتد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

پاسخی بگذارید