تاریخ: ۱۷:۳۹ :: ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
نام نویسنده: مرتضی خالقی

واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی اگر چه سال هاست مطرح شده اما هنوز این دو تیم زیر پوشش وزارت ورزش و جوانان هستند و اعضای هیات مدیره دو باشگاه هم با نظر وزیر ورزش و جوانان انتخاب می شوند.

اما وزیر ورزش و جوانان مدتی است با صراحت از واگذاری این دو تیم به بخش خصوصی خبر می دهد و در همین راستا تاکنون جلسات فنی برگزار شده است. سلطانی فر اما امروز در نشست فراکسیون مستقلین اعلام کرد که پیش از مصوبه دولت، با روحانی رئیس جمهوری و جهانگیری معاون اول، مشورت کرده و آنها اصرار به واگذاری سرخابی ها به بخش خصوصی دارند.

 

نکته قابل تامل در واگذاری ارزیابی قیمت دو باشگاه است که ابتدا از سوی مازیار ناظمی، مدیر روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان اعلام شده بود این دو باشگاه با قمیت پایه ۵۰۰ میلیارد تومان به مزایده گذاشته می شوند اما بعدها یک کارشناس اقتصادی خبر از ارزش ۲۵۰۰ میلیارد تومانی این دو باشگاه داد. این ارقام در حالی اعلام می شود که تیمداری در فوتبال ایران تنها هزینه است و هیچ درآمد قابل ملاحظه ای ندارد. به این خاطر که حق پخش و حتی تبلیغات محیطی به تیم ها تعلق نمی گیرد در حالی که در فوتبال حرفه ای بیش از ۵۰ درصد از منابع تیم ها از طریق حق پخش تامین می شود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

پاسخی بگذارید