خبری خوش برای دو و میدانی‌کاران مازندران/
تاریخ: ۸:۲۴ :: ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
نام نویسنده: مهدی رضی
پایان عملیات ساخت پیست تارتان شهید متقی ساری

مراحل نصب پیست تارتان استادیوم شهید متقی مرکز استان مازندران به پایان رسید و آماده بهره‌برداری است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،بر کسی پوشیده نیست، ورزش دو و میدانی در سال‌های گذشته در استان مازندران مظلوم واقع شد. رشته ورزشی که مادر ورزش‌ها نامیده می‌شود، همواره مورد توجه مسؤولان ورزشی کشورهای توسعه یافته جهان است و درصد بالایی از مدال‌های المپیک را به خود اختصاص می‌دهد.

اما حبیب حسین‌زادگان مدیرکل ورزش و جوانان مازندران از روزهای نخست مسؤولیت در دستگاه ورزش استان، با شناسایی این نقطه ضعف، سعی در ترسیم و تقویت زیرساخت‌ها برای غلبه بر نارسایی‌ها و ترمیم پیکر زخم خورده دو و میدانی مازندران برآمد.

این روزها خبر پایان یافتن عملیات ساخت پیست تارتان دو و میدانی در ساری، دل علاقه‌مندان به ورزش استان را شاد کرد. چراکه این رویداد مهم نه تنها نقطه عطفی برای ورزش دو و میدانی استان محسوب می‌شود، بلکه در سطح کشور هم باید این حرکت روبه جلو را به فال نیک گرفت. و این باور همه کارشناسان ورزشی است که با وجود استعدادهای ناب در مازندران، باید شاهد شکوفایی دو و میدانی در آینده نزدیک باشیم.

  رئیس اداره فنی و مهندسی اداره کل ورزش و جوانان مازندران در خصوص وضعیت فنی و رعایت استانداردها در ساخت این پیست گفت : در ساخت پروژه تارتان پیست دو و میدانی استادیوم شهید متقی ساری ، تمام انجام مراحل طبق قوانین و مقررات انجام شده است.

 محمد باغبانیان ادامه داد: پیمانکار مربوطه کار را بطور کامل به انجام رسانده و مقرر شد پیست به مدت یک ماه مورد بهره‌برداری قرار گیرد و پس از آن در صورت وجود نواقص نسبت به رفع آن اقدام و سپس کار خط کشی پیست صورت پذیرد.

وی در خصوص کیفیت ساخت این پیست اظهار کرد:  هماهنگی لازم برای حضور شرکت استاندارد ملی اماکن و تجهیزات ورزشی کشور جهت تست‌ها و آزمایش‌های مربوطه انجام شده و از طرفی ١٥ درصد مبلغ قرارداد نیز جهت تضمین نزد کارفرما باقی ماند که پس از تحویل و تایید نهایی به پیمانکار پرداخت می‌شود.

به گزارش فارس، استان مازندران در رشته دو و میدانی ورزشکاران با کیفیتی دارد که همیشه با مشکل کمبود فضا برای تمرین مواجه بودند، که با افتتاح این پروژه مشکلات این ورزشکاران نیز حل می‌شود.

پاسخی بگذارید