واکنش رئیس دپارتمان داوری به صحبت های سمانه محسنی ؛
تاریخ: ۸:۱۸ :: ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
نام نویسنده: خبرگزاری فارس
رفعتی: برای دوره توجیهی پیش فصل داوران لیگ برتر از محسنی دعوت کردیم !

رئیس دپارتمان داوری، گفت: در دوره توجیهی پیش فصل داوران که آبان ماه امسال برگزار شد، دوباره از سمانه محسنی دعوت کردیم تا در کلاس شرکت کند که متاسفانه در این دوره حاضر نشد. ر

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،داود رفعتی درباره اظهارات سمانه محسنی، کمک داور بین المللی فوتبال و اینکه چرا وی در لیست بین المللی داوران  ۲۰۱۸ قرار نگرفته است، اظهار داشت: آخرین قضاوت محسنی در بازی‌های داخلی سال ۹۵ بود. همچنین آخرین حضور وی در بازی‌های دور مقدماتی جام ملت‌های آسیا در اوایل سال ۹۶ در کره شمالی بود.

وی افزود: در کلاس پیش فصل داوران در سال ۹۶ حضور داشت اما بخاطر اعزام به مسابقات آسیایی با اجازه کمیته داوران در تست شرکت نکردند و قرار شد تست مسابقات آسیایی برای وی به عنوان تست پیش فصل منظور شود که متاسفانه در حین انجام تست دچار آسیب دیدگی می‌شوند و در سمینار سالانه داوران با ارائه مدارک پزشکی در آزمون آمادگی جسمانی حضور نداشتند.

رئیس دپارتمان با اشاره به اینکه برای دوره نیم فصل داوران نیز از وی دعوت کردیم، گفت: محسنی به دلیل بارداری در تست‌های آمادگی جسمانی حاضر نشد. در همین راستا کنفدراسیون فوتبال آسیا طی نامه‌ای به کمیته داوران فدراسیون اعلام کرد از سمانه محسنی تا پایان سال ۲۰۱۸ در مسابقات بین المللی استفاده نخواهد کرد.

وی افزود: محسنی از سال ۹۴ به بعد از حضور در تست های پیش فصل لیگ برتر و تست هایی که به منظور لیست بین المللی از داوران گرفته می شد به دلایل  مصدومیت های مختلف از قبیل جراحی بینی، پا درد به دلیل انحراف کشکک زانو و غیره شرکت نکرد. با توجه به اعلام AFC کمیته داوران تصمیم گرفت وی را از لیست بین المللی خارج کند.همانطور که بنده، سعید مظفری زاده، محسن ترکی و یدالله جهانبازی از لیست بیرون آمدیم.

رفعتی در پایان اظهار داشت: در دوره توجیهی پیش فصل داوران که آبان ماه امسال برگزار شد، مجدد از وی دعوت کردیم تا در کلاس شرکت کند که متاسفانه در این دوره حاضر نشد.کار داوری در شرایطی که فوتبال همواره با مشکلات مختلفی روبه رو است، سخت و دشوار است و سیاست کمیته داوران همیشه بر این بوده است تا از تمام توان داوران در مسابقات استفاده کند. بدون تردید کمیته داوران باز هم از وی برای شرکت در دوره های داوران دعوت خواهد کرد.

پاسخی بگذارید