تاریخ: ۲۱:۱۵ :: ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
نام نویسنده: مرتضی خالقی

۱۲ بازیکن نیمکت نشین تیم ملی همگی بازیکنانی آماده هستند که در صورت نیاز می توانند به زمین بروند.

شاگردان کارلوس کی روش در شرایطی به مصاف تیم ملی عراق خواهند رفت که این دیدار مسابقه ای بسیار مهم برای ایران محسوب می شود. تیم ملی ایران در صورت کسب تساوی یا پیروزی در این بازی صدرنشین خواهد شد و همین موضوع باعث می شود که در جدول مرحله آینده، شرایط بهتری را تجربه کند.

 

تیم ملی ایران در این جام ملت ها با ۲۳ بازیکن آماده حاضر شده که همگی می توانند لقب ستاره را در پیشوند نام خود داشته باشند. از بازیکنانی که در فوتبال اروپا حضور دارند تا آن هایی که در قطر عنصر اصلی تیمشان محسوب می شوند یا ستاره های لیگ برتری امثال بیرانوند، دژاگه، شجاعی، حاج صفی، چشمی و… که هر کدام مهره هایی تاثیرگذار در فوتبال ایران هستند.

 

 

با این حال کارلوس کی روش چاره ای ندارد جز این که در هر بازی حداکثر از ۱۴ بازیکن استفاده کند و ۹ ملی پوش دیگر را روی نیمکت بنشاند. در بازی قبلی برابر ویتنام به غیر از گلرها، پژمان منتظری، مجید حسینی، روزبه چشمی، میلاد محمدی، رامین رضاییان، احمد نوراللهی، مهدی ترابی، مسعود شجاعی، علیرضا جهانبخش و کریم انصاری فرد روی نیمکت حاضر بودند و از این جمع نوراللهی، ترابی و انصاری فرد وارد زمین شدند.

 

نکته جالب این که از بین این بازیکنان حسینی، چشمی، رضاییان، شجاعی، جهانبخش و انصاری فرد در جام جهانی فیکس بودند اما حالا به مهره نیمکت نشین تیم ملی بدل گشته اند و پرستاره ترین نیمکت تاریخ را به وجود آورده اند.

 

شاید کی روش فردا بخواهد به چند بازیکن اصلی اش استراحت بدهد و به طور مثال از کاپیتان شجاعی یا جهانبخش آماده استفاده کند که در این صورت نیز تیم ملی لطمه ای نخواهد دید و شاید حتی باتوجه به انگیزه بازیکنان تازه وارد، نمایش بهتری را هم ارائه کند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

پاسخی بگذارید