تاریخ: ۲۰:۲۶ :: ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
نام نویسنده: مرتضی خالقی

باشگاه استقلال نسبت به اظهارات مدیرعامل سابق این باشگاه واکنش نشان داد.

امیرحسین فتحی امروز در گفت و گو با روزنامه فرهیختگان مدعی شد که توان او صرف خنثی کردن بمب های دوران فتح الله زاده شده است. علی فتح الله زاده امروز در مصاحبه ای مدعی شد که بدهی که از دوران او به جای مانده است مربوط به جدایی نکونام و حنیف عمران زاده می شود که مبلغ آن ۲ میلیارد می شود و سایر بدهی های باشگاه مربوط به او نمی شود. او همچنین فتحی را به عدم توانایی خرید بازیکن بزرگ متهم کرده است و همین موضوع واکنش باشگاه استقلال را در پی داشت. یک مقام مسئول در باشگاه استقلال لیستی از بدهکاران باشگاه در زمان مدیریت فتح الله زاده را در اختیار ورزش سه قرار داد که در ادامه آن را می خوانید:

۲۰ میلیارد بدهی به بازیکنان قدیمی
هرچند علی فتح الله زاده در مصاحبه خود مدعی شده است که فقط بدهی جواد نکونام و حنیف عمران زاده مربوط به او است و سایر بدهی در زمان این مدیر با سابقه اتفاق نیفتاده است اما طبق لیستی که در اختیار خبرنگار ورزش سه قرار گرفته است بیش از ۱۶ بازیکن در زمان مدیریت فتح الله زاده از این باشگاه طلب کار هستند.

آندرانیک تیموریان، مهدی رحمتی، خسرو حیدری، جواد نکونام، حنیف عمران زاده، امیر قلعه نویی، آرش برهانی، پرویز مظلومی، کیانوش رحمتی، امیرحسین صادقی، هاشم بیک زاده، پژمان نوری، احمد جمشیدیان، جواد شیرزاد، میثم بائو و حسن اشجاری بازیکنانی هستند که از زمان او از استقلال طلب کار هستند و جمع این مبلغ بیش از ۲۰ میلیارد تومان می شود.

البته این فرد تاکید می کند که بخشی از بدهی مظلومی مربوط به دوره فتح الله زاده است و بخش دیگر به مدیریت بهرام افشارزاده بر می گردد.

خارجی هایی که قراردادشان یک طرفه فسخ شد
در بین بازیکنان خارجی که در دوران مدیرعاملی علی فتح الله زاده در استقلال بازی می کردند، با ۳ بازیکن برای فسخ قرارداد توافق نشد، آنها به فیفا شکایت کردند و این باشگاه را با جریمه سنگین روبرو کردند.

رودریگو توزی با شکایت به فیفا استقلال را  ۴۰۰ هزار دلار جریمه کرد و جی لوید سامائول و گوران لاوره استقلال را به ترتیب به پرداخت  ۳۴۰ هزار دلار و ۱۸۰ هزار دلار محکوم کردند.

شایان ذکر است این مقام مسئول می گوید که بدهی این ۳ بازیکن در زمان فتح الله زاده ایجاد شد اما قبل از حضور فتحی با آنها تسویه حساب شد.

 

مالیات های غیرقانونی که استقلال را به دردسر انداخت

این عضو مالی و اداری باشگاه استقلال همچنین لیستی از بدهی های مالیاتی که در دوران فتح الله زاده برای استقلال درست شد را در اختیار ورزش سه قرار داد.به گفته او استقلال به طور غیر قانونی بندی را در قرارداد بازیکنانش گنجانده بود که مالیات آنها به گردن باشگاه است، مالیاتی که هرگز پرداخت نشد و باشگاه را با دردسری بزرگ روبرو کرد.

بازیکنانی مثل جواد نکونام، مهدی رحمتی، مجتبی جباری، خسرو حیدری و آرش برهانی از جمله بازیکنانی هستند که در زمان مدیریت فتح الله زاده بدهی مالیاتی دارند و باشگاه محکوم به پرداخت بیش از ۱۰ میلیارد تومان شده است.

•  این عضو مالی باشگاه استقلال به دلایل امنیتی حاضر به انتشار میزان دقیق بدهی مالیاتی و بدهکاری باشگاه به بازیکنان سابقش نشد و تنها به ذکر مجموع این ارقام بسنده کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

پاسخی بگذارید