تاریخ: ۷:۱۷ :: ۱۳۹۴/۰۷/۲۵
نام نویسنده: sobhan

کارشناس والیبال ایران گفت: با شرایط موجود فکر می‌کنم ادامه دادن راه با کواچ بی‌فایده باشد. به گزارش مازند اسپرت ، غلامرضا مومنی‌مقدم در گفت‌وگويي درمورد تیم ملی والیبال ایران و آخرین شرایط سرمربی این تیم اظهار داشت: صحبت‌های زیادی مطرح شد و همه نظرات خود را اعلام کردند و فکر می‌کنم در نهایت کواچ […]

کارشناس والیبال ایران گفت: با شرایط موجود فکر می‌کنم ادامه دادن راه با کواچ بی‌فایده باشد.

خبرگزاری فارس: مومنی‌مقدم: ادامه راه با کواچ فایده‌ای ندارد/ لوزانو با کمک سیچلو می‌تواند به ایران کمک کند

به گزارش مازند اسپرت ، غلامرضا مومنی‌مقدم در گفت‌وگويي درمورد تیم ملی والیبال ایران و آخرین شرایط سرمربی این تیم اظهار داشت: صحبت‌های زیادی مطرح شد و همه نظرات خود را اعلام کردند و فکر می‌کنم در نهایت کواچ و کادرش به عنوان مقصران اصلی شناخته شدند. تیم ایران روند رو به رشد نداشت؛ هرچند که در ابتدای حضور کواچ تیم ملی نتایج خوبی گرفت، اما باید دید که ولاسکو چه تیمی را تحویل گرفت و کواچ با چه تیمی کارش را آغاز کرد.

وی ادامه داد: کواچ تیمی را تحویل گرفت که تاکتیک داشت، خیلی خوب بازی می‌کرد، نظم تیمی داشت و کواچ هم سوار همین موج شد و توانست نتایج خیلی خوبی کسب کند. بازیکنان سیستماتیک کارشان را انجام دادند و بدون شک اگر این بازیکنان نبودند چنین نتایج خوبی هم کسب نمی‌شد. تیم ما از نظر ابزاری مشکلی ندارد و در بهترین شرایط قرار داریم.

کارشناس والیبال ایران با بیان اینکه کواچ امسال باید خودش را نشان می‌داد، خاطرنشان کرد: امسال سالی بود که ما می‌توانستیم تاکتیک‌ها، برنامه‌ها و نظم کواچ را ببینیم، اما متاسفانه در جام‌جهانی تیمی از ایران وارد زمین می‌شد که هیچ نشانی از تیم زمان ولاسکو نداشت. بازیکنان سردرگم بودند و بی‌نظمی تیمی مشکلی بود که کاملاً مشهود بود. در والیبال آمادگی بدنی و تاکتیکی خیلی مهم است که متاسفانه در هیچ کدام از آمادگی‌ها ما در شرایط ایده‌آل قرار نداشتیم.

مومنی‌مقدم عنوان کرد: از روز اول هم مشخص بود که کواچ بسیار با ولاسکو فرق می‌کند، اما هنوز هم دیر نشده است. برای مثال تیم‌های ایتالیا و روسیه کادر خود را تغییر دادند و در مدت یک ماه به اوج آمادگی رسیدند و توانستند بازی‌های خوبی به نمایش بگذارند. بازیکنان ما هم بسیار حرفه‌ای هستند و تغییرات را زود می‌پذیرند. ادامه راه با کواچ فایده‌ای ندارد و احساس می‌کنم وی چیزی ندارد که به بازیکنان ما اضافه کند؛ ضمن اینکه رابطه استاد و شاگردی در تیم وجود ندارد. حالا یک مربی بزرگ با رزومه قوی باید بیاید که تجربه حضور در المپیک را داشته باشد.

وی درخصوص گزینه‌های هدایت تیم ملی والیبال ایران و جایگزینی کواچ، تصریح کرد: به نظر من لوزانو مربی بزرگی است، اما پیشنهاد من این است که وی به تنهایی نمی‌تواند در ایران عملکرد خوبی داشته باشد. به عقیده من سیچلو مکمل خیلی خوبی برای لوزانو است و می‌تواند ترکیب خوبی را در راس تیم ملی والیبال ایران ایجاد کند. اگر همین حالا مسئولان با این دو قرارداد امضا کنند می‌توانیم منتظر اتفاقات خوب باشیم.

کارشناس والیبال ایران با بیان اینکه تمام این صحبت‌ها در حد پیشنهاد است، عنوان کرد: سیچلو شناخت خوبی از والیبال ایران دارد و می‌تواند کمک زیادی به سرمربی آینده تیم ملی کند؛ ضمن اینکه لوزانو و سیچلو آرژانتینی هستند و می‌توانند زوج خوبی را در نیمکت تیم ملی ایران داشته باشند. اگر بحث لوزانو مطرح باشد فکر می‌کنم سیچلو هم قبول کند به ایران بیاید.

 

پاسخی بگذارید