تاریخ: ۱۰:۵۵ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
نام نویسنده: سیده روجا شجری

سرپرست فدراسیون کشتی گفت: خیلی جاها توهین شنیدم و خیلی جاها نیز تعریف، اما هیچ‌گاه از چارچوب خارج نشدم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

در مورد دعوتنامه‌ای که برای حضور در جام‌جهانی به فدراسیون کشتی ارسال شده است، اظهار داشت: هنوز برنامه جام‌جهانی وارد تقویم اتحادیه جهانی نشده اما چیزی که اعلام شده این مسابقات در روسیه برگزار می‌شود. اولویت ما، برنامه کادرفنی تیم ملی است. باید در این زمینه مربیان تیم ملی تصمیم‌گیری کنند.

سرپرست فدراسیون کشتی در پاسخ به این سوال که آیا ایران با توجه به ندادن میزبانی جام‌جهانی به مشهد قصد حضور در این رقابت‌ها را ندارد، تاکید کرد: اتحادیه جهانی به این بهانه که فدراسیون ایران بلاتکلیف است، میزبانی جام‌جهانی را از ما گرفت. آنها می‌خواستند هر چه زودتر تکلیف میزبان جام‌جهانی کشتی آزاد را مشخص کنند و البته میزبانی جام‌جهانی فرنگی را به ما دادند. ضمن اینکه همان وقت اکبر دودانگه که در جلسه کمیسیون فنی اتحادیه جهانی حضور داشت اعلام کرد آنها می‌خواهند جام‌جهانی را با شرکت ۵ تیم اول دنیا و یک تیم منتخب برگزار کنند و به این شکل ما که در جهانی بوداپست ششم دنیا شده بودیم، نمی‌توانستیم در این رقابت‌ها شرکت کنیم و وقتی خودمان نبودیم دیگر دلیلی برای اصرار و گرفتن میزبانی وجود نداشت. حالا هم بحث ما، المپیک است، برنامه کادرفنی تیم ملی هم در همین راستا است. آنها جام‌جهانی آزاد را به روسیه داده‌اند و فرنگی را به ایران پس در اصل موضوع میزبانی خللی ایجاد نشده است.

بنی‌تمیم در مورد اینکه چرا همچنان هیئت کشتی خراسان رضوی از این موضوع گله‌مند است، گفت: ناراحتی آنها برای ما قابل درک است چون با اسپانسرهای‌شان نشست داشته و به دنبال برگزاری یک رویداد خوب در مشهد بودند، ولی ما باید ملی فکر کنیم، آن هم در سالی که خیلی برای‌مان حساس است. در مشهد چند مسابقه خوب برگزار کردیم، آنها ظرفیت خوبی دارند. باز هم به دنبال دادن میزبانی مسابقات بزرگ به استان خراسان رضوی هستیم.

وی ادامه داد: ایرادی که در این مدت گرفته شد در مورد خروج جام تختی از رنکینگ بود که باید در این خصوص بگویم سال گذشته هم رقابت‌های آزاد جزو رنکینگ نبود و فقط کشتی فرنگی جزو سیستم رنکینگ برگزار شد. دلیل اینکه امسال هم همین شیوه را دنبال کردیم، این بود که جام تختی یکی از مراحل انتخابی ما است و می‌خواهیم در هر وزن ۴ تا ۸ کشتی‌گیر را شرکت دهیم که اگر مسابقات با سیستم رنکینگ برگزار شود بیشتر از سه کشتی‌گیر نمی‌توانیم در این رقابت‌ها داشته باشیم و این برنامه‌ریزی کادرفنی را به هم می‌ریخت.

بنی‌تمیم در مورد اینکه حضور وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی‌ المپیک در اردوی تیم ملی به نوعی حمایت آنها از دوره سرپرستی وی بوده است، خاطرنشان کرد: از روز اولی که من عهده‌دار این مسئولیت شدم و تا زمانی که باید همچنان سرپرست فدراسیون باشم که نمی‌دانم تا چه وقت هست، مبنایم این بوده که کارها طبق برنامه پیش برود. در سالِ کاری‌ای که همه چیز به المپیک منتهی خواهد شد اولویت ما باید حفظ آرامش باشد و فارغ از اینکه جزو کاندیداها باشم یا نباشم، وظیفه‌ام این است که برای کشتی کم نگذارم.

وی اضافه کرد: هر تدارکی که لازم باشد در راستای اجرای برنامه‌ها، اردوهای تیم ملی و برگزاری مسابقات،‌ وظیفه دارم انجام دهم. خیلی جاها توهین شنیدم و خیلی جاها نیز تعریف، اما هیچ‌گاه از چارچوب خارج نشدم. قطعا حضور وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک می‌تواند در این مسیر ایجاد انگیزه کند هم برای کادرفنی، هم کشتی‌گیران و هم کل خانواده کشتی و مجموعه مدیریتی فدراسیون.

بنی‌تمیم در مورد چرایی عدم اعلام زمان ثبت‌نام از کاندیداهای ریاست فدراسیون کشتی گفت: یک موضوع همان بحث بازنشسته‌ها است که هم وزیر و هم معاونش مفصل در این مورد صحبت کردند، در مورد اینکه هیئت‌ها هم شامل قانون بازنشستگی می‌شوند یا نه، اختلاف نظر وجود دارد که باید این موضوع رفع شود. علاوه بر این ما سه هیئت کشتی همدان، کهکیلویه و بویراحمد و کردستان را داریم که هنوز انتخابات‌شان برگزار نشده که البته این خیلی نمی‌تواند در کلیت موضوع تاثیرگذار باشد. تا لحظه‌ای که باشم سعی می‌کنم وظیفه‌ام را انجام می‌دهم، چون کشتی آرامش می‌خواهد.

سرپرست فدراسیون کشتی در خصوص برخی بی‌اخلاقی‌ها که این روزها در بحث انتخابات کشتی وجود دارد، اظهار داشت: از خانواده کشتی انتظار می‌رود که اخلاق را بیشتر از سایر رشته‌ها رعایت کنند. همه اسامی‌ که به عنوان نامزد شرکت در انتخابات نام‌شان مطرح می‌شود پیشکسوت من هستند و الگوی من در کار و زندگی‌ام بوده‌اند، با خیلی از آنها در ارتباط هستم و از آنها مشورت می‌گیرم. به هیچ‌وجه به خودم اجازه نمی‌دهم که چیزی به این عزیزان بگویم. این مواردی که شنیده می‌شود شاید از سوی حامیان آنها صورت بگیرد، وگرنه‌ هیچ‌کدام از پیشکسوتان کشتی به بی‌اخلاقی رو نمی‌آورند و حرمت‌ها را حفظ می‌کنند. نباید اجازه دهیم که چنین اتفاقاتی رخ داد و حواس‌مان باید بیشتر جمع باشد چون مردم و خانواده کشتی از همه ما انتظار دارند که حرمت شکنی نکنیم. اگر یک جایی به هم تهمت بزنیم و بد و بیراه بگوییم، خانواده خودمان را زیر سوال می‌بریم.

/تسنیم

پاسخی بگذارید