تاریخ: ۱۰:۵۴ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
نام نویسنده: سیده روجا شجری

کارشناس فوتبال ایران معتقد است پیروزی پرگل ایران مقابل یمن باعث شده است تا فوتبال دوستان بیشتر از قبل به قهرمانی این تیم در آسیا فکر کنند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،درخصوص پیروزی ۵ بر صفر تیم ملی ایران در گام نخست جام ملت‌های آسیا مقابل یمن، اظهار داشت: باید بابت این پیروزی خوب و دلچسب به فوتبال ایران تبریک بگویم. درست است که حریف تیم ملی در این بازی تیم قدری نبود، اما این پیروزی پرگل باعث می‌شود که تیم ملی در جام ملت‌ها یک استارت خوب زده باشد. یمن تیمی نبود که بخواهد از لحاظ فنی ما را به چالش بکشد، اما همانطور که می‌دانید کشورش در شرایط خوبی به سر نمی‌برد. به نظرم همه این مسائل مزید بر علت شده بود تا یمنی‌ها مقابل ایران تمرکز لازم را نداشته باشند.

وی درباره عملکرد ایران نیز گفت: تیم ملی ایران باثباتی که در کادر فنی و بازیکنانش در چند سال اخیر داشته به یک هماهنگی و همدلی تاکتیکی رسیده است، این مسئله ما را از حریف متمایز کرده بود. بچه‌ها بسیار خوب جنگیدند و موفق به کسب یک پیروزی پرگل شدند. سرعت بازی بسیار بالا بود و فکر می‌کنم ان‌شاءالله با این عملکرد می‌توانیم به این تیم از قبل امیدوارتر باشیم، نه از این لحاظ که به یمن ۵ گل زدیم، بلکه برای اینکه تیم ملی ما در این بازی نشان داد که به انسجام کامل رسیده است. ملاک ما پیروزی ۵ بر صفر مقابل یمن نیست و تیم ملی ما از خیلی وقت پیش بوی قهرمانی می‌داد.

کارشناس فوتبال ایران بیان کرد: بازی خوب تیم ملی در جام جهانی و ثبات کادر فنی و حضور چندین ساله بازیکنان این نوید را می‌دهد که ایران بتواند بعد از سال‌ها قهرمان آسیا شود و باعث می‌شود فوتبال دوستان حالا بیشتر از هر زمان دیگری به این مهم فکر کنند. به نظر من بعد از حضور چندین ساله کی‌روش در فوتبال ایران او باید یک قهرمانی در آسیا برای ما بیاورد.

همدانی درباره این که چه بازیکنی از تیم ایران نمایش بهتری مقابل یمن داشته است، خاطر نشان کرد: همه بازیکنان خوب بودند، واقعا ما یک بازیکن خوب به نام ایران داشتیم. همه یک دست و هماهنگ بودند، نمی‌دانم طارمی، ترابی، حاج‌صفی یا سایر بازیکنان واقعاً همه بازیکنان خوب بودند و به انسجام خوبی دست پیدا کردند.

/تسنیم

پاسخی بگذارید