تاریخ: ۱۰:۵۲ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
نام نویسنده: علی احمدی

کارشناس فوتبال کشورمان گفت که تیم ملی در بازی با یمن با استراتژی مناسب حریف را شکست داد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،درباره پیروزی ۵ بر صفر تیم ملی فوتبال ایران در نخستین بازی‌اش در جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا، اظهار داشت: این بازی یکی از بهترین بازی‌های تیم ملی ایران بود که با برنامه بسیار حساب‌شده و ایده‌های تهاجمی شکل گرفت. تیم ملی با برنامه بازی کرد و بازیکنان وظایف‌شان در همه پست‌ها را انجام دادند. در نیمه اول ۳ گل به ثمر رساندیم که گل‌های بسیار موثر و روحیه‌بخشی بود و در نیمه دوم بچه‌ها ۲ گل دیگر به ثمر رساندند تا کار خوب‌شان را تکمیل کنند.

وی اضافه کرد: یمن بسیار خوب شناسایی شده بود و بر اساس ویژگی‌های این تیم بازیکنان ایران در زمین آرایش شده بودند. نکته‌ای که حائز اهمیت است این است که در طول بازی تمام تاکید ما روی ارسال‌های بلند بود و این نشان می‌داد که ضعف قلب خط دفاعی یمن شناسایی شده بود.

کارشناس فوتبال ایران عنوان کرد: اکثر گل‌ها روی همین ارسال‌ها به ثمر رسید. ما این استراتژی را در نیمه دوم نیز به درستی ادامه دادیم و نتیجه گرفتیم. مورد دیگر در برنامه تیم ملی تاکید روی حفظ مالکیت توپ بود که هر زمانی که اقدام به حفظ توپ می‌کردیم باعث می‌شد دوندگی و حرکت بازیکنان حریف بیشتر شود و آنها خسته شوند. با این استراتژی هم به آنها گل زدیم و هم آنها را خسته کردیم. به عبارت دیگر می‌شود گفت که این تاکتیک‌ها باعث شد دروازه‌بان ما آرام‌ترین روزش را سپری کند.

ذوالفقارنسب با اشاره به کسب ۳ امتیاز ارزشمند این دیدار خاطرنشان کرد: این پیروزی می‌تواند برای تیم ملی آرامش بیشتری را به همراه داشته باشد. قطعاً این پیروزی بازیکنان را مغرور نخواهد کرد. هنوز دو بازی دیگر در مرحله گروهی داریم و اگر انگیزه‌مان را همینطور بالا نگه داریم می‌توانیم مقابل ویتنام نیز همین نتیجه را تکرار کنیم. فقط بازی سوم مقابل عراق می‌ماند که به هیچ وجه نباید این تیم را دست کم بگیریم، چرا که عراق مانند دو حریف اول ایران در مرحله گروهی نیست و باید با دید متفاوتی به این تیم نگاه کرد.

وی با بیان اینکه دیدار ایران و عراق حکم یک فینال زود‌رس را دارد، یادآور شد: عراق تیم توانمندی است که قابلیت فنی بالایی دارد و با یمن و ویتنام متفاوت خواهد بود. امیدوارم تیم ملی پله پله حرکت کند. ایران با عملکرد خوب مقابل یمن نشان داد که با چه انرژی روانی مناسبی وارد مسابقات شده است. همه بازیکنان در سطح خودشان بازی کردند و بازیکنانی که جدیداً به ترکیب اصلی راه پیدا کرده بودند عملکرد بسیار بهتری داشتند، مخصوصاً ترابی و ابراهیمی. پورعلی‌گنجی هم در خط دفاعی بسیار خوب تیم را مدیریت کرد. در خط حمله نیز همه بازیکنان ما از امیری،‌ آزمون، دژاگه گرفته تا طارمی و قدوس همگی رو به جلو بازی کردند و مقابل یک تیم متوسط آسیایی عملکرد خوبی داشتند.

این کارشناس فوتبال ایران تصریح کرد: همه بازیکنان، کارشناسان و علاقمندان فوتبال دوست دارند که تیم ملی‌ کشورشان بازی خوبی را به نمایش بگذارد و برای پیروزی به میدان برود. قطعاً اگر این اتفاق رخ دهد در صورتی که هر نتیجه‌ای هم رقم بخورد باز هم تیم ملی از سوی این عزیزان حمایت خواهد شد.

ذوالفقارنسب در پایان به تسنیم گفت: هنوز بازی‌های زیادی برای ایران در آسیا باقی مانده و حریفان در مرحله بعد قطعاً متفاوت‌تر خواهند بود. به هیچ وجه نباید این گل‌ها و این پیروزی‌ها ما را از خود بی‌خود کند، قطعا بازی‌های سختی خواهیم داشت که البته با این انگیزه می‌توان از سد این بازی‌ها نیز گذشت.

/تسنیم

پاسخی بگذارید