تاریخ: ۱۸:۱۹ :: ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
نام نویسنده: مرتضی خالقی

۸ بازیکن لیگ برتر در نیم فصل اول توانستند در همه مسابقات تیم خود به صورت کامل به میدان بروند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

با پایان یافتن نیم فصل اول لیگ برتر آمار و ارقام مختلفی درباره بازیکنان حاضر در این دسته حاصل شده که یکی از آنها به تعداد و دقایق بازی نفرات برمی گردد.

در کل نیم فصل اول لیگ برتر فقط ۸ بازیکن بودند که توانستند در کل نیم فصل برای تیم شان در همه دقایق بازی کنند و عملکرد خوبی نیز داشته باشند.

محمدستاری(پارس جنوبی)، محسن فروزان و محمد طیبی(تراکتورسازی)، پیام نیازمند(سپاهان) مسعود ریگی، علی نعمتی و مرتضی منصوری(پدیده) و میثم تهیدست(سپیدرود) ۷ بازیکنی هستند که در ترکیب تیم های خود مقابل حریفان مختلف به میدان رفتند و در همه بازی ها حاضر بودند.

این بازیکنان در مجموع ۱۳۵۰ دقیقه برای تیم های خود بازی کردند و ثبات مناسبی در ترکیب تیم هایشان داشتند.

یک مساله جالب این است که اکثر بازیکنانی که در ترکیب تیم های لیگ برتری در همه مسابقات حاضر بودند، در خط دفاعی بازی می کنند و این نشان می دهد برای مربیان تیم های پارس جنوبی، تراکتورسازی، پدیده و سپیدرود رشت ثبات در خط دفاعی اهمیت زیادی دارد.

از این رو به غیر از ۵ تیمی که نام شان برده شد، ۱۱تیم دیگر لیگ برتر هیچ بازیکنی در ترکیب خود نداشتند که ۱۳۵۰ دقیقه برایشان بازی کند که جالب به نظر می رسد.

نکته قابل توجه دیگر قرار گرفتن فقط دو دروازه بان در بین بازیکنانی است که در همه مسابقات حاضر بودند. به غیر از محسن فروزان و پیام نیازمند که در ۱۵ بازی نیم فصل اول برای تراکتورسازی و سپاهان بازی کرده اند، سایر تیم ها حداقل یکبار در طول نیم فصل اول دروازه بان های خود را تغییر دادند که جالب به نظر می رسد.

پاسخی بگذارید