تاریخ: ۴:۵۱ :: ۱۳۹۴/۰۷/۲۵
نام نویسنده: sobhan

دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: مسابقات تدارکاتی مشخص نمی‌کند وضعیت ما در مسابقات رسمی چطور است؛ چون شرایط و فضای متفاوتی دارد؛ اگر در بازی‌های رسمی محکم بازی کنیم و حریفان را شکست دهیم، ثابت می‌کنیم، اول آسیا هستیم. به گزارش مازند اسپرت ، تیم ملی فوتبال ایران در دیدار مقابل با ژاپن اگرچه نمایش خوبی […]

دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: مسابقات تدارکاتی مشخص نمی‌کند وضعیت ما در مسابقات رسمی چطور است؛ چون شرایط و فضای متفاوتی دارد؛ اگر در بازی‌های رسمی محکم بازی کنیم و حریفان را شکست دهیم، ثابت می‌کنیم، اول آسیا هستیم.

خبرگزاری فارس: اسدی:‌ کی‌روش چیزی می‌داند بگوید تا مردم هم روشن شوند/ مگر کسی در فدراسیون مخالف اوست؟

به گزارش مازند اسپرت ، تیم ملی فوتبال ایران در دیدار مقابل با ژاپن اگرچه نمایش خوبی داشت، اما مقابل یکی از قدرت‌های آسیا متوقف شد؛ هرچند که قبل از برگزاری این دیدار و حتی قبل‌تر از آن یعنی در زمان برپایی اردوی امارات حرف و حدیث‌ها و حاشیه‌هایی به وجود آمد که تأثیر خود را در نتایجی که برای تیم ملی به دست آمد نشان داد.

بر همین اساس در خصوص دیدار تیم‌های ایران و ژاپن و همچنین مسائل مربوط به روز فوتبال ایران از جمله بیانیه‌های کی‌روش در سایر مسائل اینچنینی گفت‌وگویی را با علیرضا اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال انجام دادیم که متن آن را در زیر می‌خوانید:‌

فارس: از لحاظ فنی دیدار با ژاپن چگونه بود؟

از لحاظ فنی کمیته فنی باید نظر بدهد. هرچند ژاپن تیم خوبی است و سطح بالایی دارد و شانس اول صعود به جام جهانی نیز به شمار می‌رود. بیشتر به نظر می‌رسد که بازی‌های تدارکاتی بحث آزمایش سیستم‌های مختلف و عملکرد بازیکنان مهم است و اینکه بچه‌هایی که به تیم ملی دعوت می‌شوند مقابل تیم‌های قدرتمند چگونه بازی می‌کنند.

فارس: به نظر شما اهداف کادر فنی از این دیدار برآورده شد؟

باید ببینیم نظر کادر فنی چیست؟ آن چیزی که نتیجه قطعی می‌دهد و مهم است، بازی‌های رسمی بوده و نباید به نتایج دیدارهای تدارکاتی اکتفا کرد. البته هرقدر بازی تدارکاتی خوب داشته باشیم تیم ملی نیز بهتر محک می‌خورد.

فارس: بعد از بازی کی‌روش در کنفرانس خبری گفت ژاپن ۲۴ سال از فوتبال ایران جلوتر است و گویا کی‌روش هم قبول ندارد که فوتبال ایران استحقاق حضور در صدر تیم‌های آسیایی در رده‌بندی فیفا را دارد. آیا واقعاً اینچنین است؟

هرکس نظرات خاص خودش را دارد، اما باید به نتیجه‌ای که در مسابقات رسمی به دست می‌آید توجه کرد و من کاری به این حرف‌ها ندارم. در واقع مسابقات تدارکاتی مشخص نمی‌کند که وضعیت ما در مسابقات رسمی چطور است؛ چون این دو میدان شرایط و فضای متفاوتی دارد. اگر در بازی‌های رسمی محکم و عالی بازی کنیم و با یک بازی هجومی حریفان را شکست دهیم، با قدرت ثابت می‌کنیم که تیم اول آسیا هستیم. در غیر این صورت مشخص می‌شود که استحقاق این رده را نداریم. محک همه آدم‌ها و تیم‌ها عمل و نتیجه‌شان است.

فارس: نمایش تیم ملی مقابل عمان هم انتقادآمیز بود شاید این موضوع به فضایی برمی‌گردد که از قبل این دیدار در اردوی تیم ملی به وجود آمد؟

کاری ندارم چه کسی چه کاری انجام می‌دهد، قاعده اینکه یک نفر با یک کشور و یک ساختار خوب کار می‌کند این است که نتیجه‌اش درست باشد چرا که نتیجه خیلی مهم است. البته ما تا صحبت می‌کنیم همه می‌گویند چرا به نتیجه‌گرایی فکر می‌کنید شاید این حرف درست باشد، اما باید برنامه‌ای داشته باشیم که این برنامه پس از ۵ سال نتیجه بدهد.

فارس: تا به امروز حضور ۴-۵ ساله کی‌روش در فوتبال ایران نتیجه‌بخش بوده است؟

نمی‌دانم فقط می‌گویم که این حضور باید نتیجه بدهد. شما می‌توانید با مقایسه بفهمید که این ۵ سال حضور نتیجه‌ای داشته است یا خیر. شما وقتی می‌گویید یک نفر موفق است باید اجازه دهید در یک زمان مشخص کار کند و برنامه‌هایش را ببینید و بررسی کنید که یک روش یا برنامه درست و حسابی دارد یا خیر، چون این برنامه‌ها باید در درازمدت منجر به نتیجه شود.

فارس:‌ در این مورد بیشتر توضیح می‌دهید؟

سرمربی مثل پرویز دهداری در تیم ملی می‌آید و ۱۴ بازیکن را کنار می‌گذارد و یکسری بازیکن مثل عابدزاده را می‌آورد که ستاره بلامنازع فوتبال ایران می‌شود و یا زرینچه و امثال آنها را. این یعنی یک مکتب و تفکر عالی و شجاعت. آن زمان هم مشکلات خاص خودش وجود داشت، اما دهداری بازیکنانی را کنار می‌گذارد که تا امروز روی دست آنها هنوز نیامده است؛ بازیکنانی مثل محمدخانی، پنجعلی، بیانی و … آیا نظیر این بازیکنان را امروز می‌بینید؟‌ الان می‌گویند چون ما برای قدیم هستیم بازیکنان جدید را قبول نداریم که اینطور نیست من بازیکنان فعلی را هم قبول دارم و به آنها احترام می‌گذارم و دوستشان هم دارم، اما با امکاناتی که آن زمان بود ناصر محمدخانی ۵ بازیکن را مثل آب خوردن دریبل می‌زد، اما الان می‌گویند فوتبال تیمی. مسی هم کار تیمی می‌کند، اما او هم سه بازیکن را مثل آب خوردن از مقابلش بر می‌دارد.

فارس: کی‌روش اخیراً گفته است می‌خواهد در کنفرانس خبری همراه با وکیلش پرده از یکسری مسائل بردارد؟

خوشحال می‌شویم اگر هرکسی چیز شفافی می‌داند بگوید تا مردم هم روشن شوند؛ اتفاقاً خیلی هم خوب است چه اشکالی دارد.

فارس: قضیه امضاء علیه کی‌روش چیست، که سرمربی تیم ملی به آن اشاره کرده است؟

عیبی ندارد که این حرف‌ها گفته می‌شود، اما مگر کسی در فدراسیون فوتبال مخالف ایشان است؟ مگر ما این حرف‌ها را داریم.

فارس: احساس نمی‌کنید بخشی از صحبت‌های کی‌روش به شما مربوط می‌شود؟

ما زحمت می‌کشیم و همه کار می‌کنیم تا تیم هماهنگ شود و نتیجه بگیرد. این صحبت‌ها یعنی چه؟ ما همه همدل، برادر و دوست هستیم و مردم هم پیروزی، موفقیت و شادی می‌خواهند. ضمن اینکه از ملی‌پوشان هم به خاطر تلاش آنها تشکر می‌کنم و امیدوارم این فضای حاشیه‌ای کنار برود. امروز ما با همه این نداری‌ها توانستیم در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و امیدها و حتی در فوتبال بانوان موفق باشیم و ان‌شاءالله که تیم ملی هم موفق باشد.

پاسخی بگذارید