تاریخ: ۱۹:۴۸ :: ۱۳۹۷/۱۰/۰۸
نام نویسنده: مرتضی خالقی

خرید محمد نادری در شرایطی که پرسپولیس دو بازیکن مصدوم دارد، رقابت را به خط دفاعی این تیم باز می گرداند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

پرسپولیس سرانجام اولین خرید زمستانی را انجام داد تا در کنار مهدی ترابی، مهدی شیری، سروش رفیعی، سعید کریمی و مهدی شریفی، با ۶ بازیکن جدید پای به میادین بگذارد. البته برانکو بازیکنان دیگری را هم تحت نظر دارد و پیش بینی می شود در یک ماه آینده خریدهای دیگری هم انجام شوند اما با جذب محمد نادری به عنوان بازیکنی چند پسته، رقابت به خط دفاعی پرسپولیس بازخواهد گشت.

 

* درباره نادری؛ خیال یحیی را راحت کرد!

مدافع ۲۲ ساله و اهل تبریز در لیگ هفدهم برای نخستین بار بازی در لیگ برتر را تجربه کرد. او در نیم فصل نخست که تراکتوری ها محروم از خرید بازیکن بودند، به قدری عملکرد خوبی از خود نشان داد که تراکتوری ها در زمستان به سراغ یک مدافع نروند. آن ها عالیشاه، مارتینز، اسلامی خواه، پهلوان، مطهری، اسماعیلی فر، شربتی و مهدی پور را خریدند و باتوجه به عملکرد زوج خط دفاعی تیمشان که محمد نادری را در خود داشت، با خیال راحت به استقبال نیم فصل دوم رفتند.

 

* جانشین انصاری با سرنوشتی مشابه

محمد نادری مدافع سابق تیم تراکتورسازی توانایی بازی در پست دفاع چپ و میانی را دارد. فصل گذشته و در شرایطی که تراکتورسازان از نقل و انتقالات محروم بودند، یحیی گل محمدی او را در ترکیب اصلی استفاده کرد. در ابتدا نادری دفاع چپ بازی می کرد اما پس از این که مسلمی پور جای خود را در آن پست پیدا کرد، نادری به دفاع میانی منتقل شد. در شرایطی که تی تی ها وضعیت نابسامانی داشتند، محمد نادری توانست عملکرد قابل قبولی را در قلب دفاع از خود نشان دهد. او را حالا می توان جانشین محمد انصاری قلمداد کرد که به دلیل مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی فصل را از دست داده است. انصاری نیز همچون نادری ابتدا به عنوان دفاع چپ برای تیمش بازی کرد اما در ادامه به دفاع وسط تبدیل شد و حالا باید دید آیا این بازیکن ۲۲ ساله می تواند همچون انصاری راه پیشرفت را پیدا کند یا خیر؟

 

* رقیب جدی برای مصلح و مدافعان میانی

در نیم فصل نخست باتوجه به مصدومیت حسین ماهینی و محمد انصاری، شایان مصلح در اکثر مسابقات بازیکن فیکس سرخپوشان بود. او که دومین فصل حضورش در پرسپولیس را سپری می کند، نمایش های قابل قبولی را ارائه کرد اما انتظارات از دفاع چپ تیم برانکو بسیار بیشتر از آن چیزی بود که مصلح از خود نشان داد. حالا با جذب محمد نادری، مصلح دیگر از جایگاه خودش مطمئن نیست و باید در تمرینات و مسابقات بیش از پیش تلاش کند. همچنین باتوجه به توانایی نادری در بازی به عنوان دفاع میانی، شجاع خلیل زاده و سیدجلال نیز با رقیبی جوان و باانگیزه روبرو هستند که علاوه بر ایجاد رقابت، برای استراحت آن ها در بازی های به مراتب ساده تر نیز گزینه خوبی به شمار می رود.

 

* داستان صادق محرمی تکرار می‌شود؟

پرسپولیس محمد نادری را به مدت ۶ ماه در اختیار گرفته است. باتوجه به حضور پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا، لیگ برتر و جام حذفی، انتظار می رود که نادری در ترکیب پرسپولیس چند بازی را انجام دهد. او شاید مدافعی به خوبی انصاری، شجاع و سیدجلال نباشد اما بازیکن با استعدادی به حساب می آید. اما انتقال قرضی این بازیکن به تیم پرسپولیس سبب خواهد شد تا در صورت درخشش، در پایان فصل بتواند به راحتی به تیم های دیگر بپیوندد. اتفاقی شبیه به این در تابستان برای پرسپولیس رخ داد؛ جایی که آن ها به دلیل قرارداد کوتاه مدت و ۲ ساله با صادق محرمی نتواستند محرمی را حفظ یا از او درآمد زایی کنند.

پاسخی بگذارید