تاریخ: ۱۷:۲۲ :: ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
نام نویسنده: مرتضی خالقی

جام ملتهای آسیا ۲۰۱۷ می توانست برای علی قلی زاده سکوی یک پرش بلند باشد اما بخت با این ستاره تکنیکی یار نبود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

علی قلی زاده بی تردید یکی از آماده ترین لژیونرهای شاغل در فصل جاری فوتبال اروپا است که بازی های درخشانی برای شارلوا انجام داده اما یک اتفاق تلخ باعث شد او در اوج آمادگی جام ملت ها را از دست بدهد؛ مصدومیت او به دقیقه ۵۲ بازی با اندرلخت بر می گردد، جایی که او قصد نفوذ داشت اما با تکل خشن مدافع حریف به زمین افتاد، مصدوم شد و در ۲ بازی بعدی تیمش هم حضور نداشت.

قلی زاده که یکی از آماده ترین بازیکنان تیم ملی در ماه های گذشته بود و حتی یکی از زیباترین گل های این تیم را برابر ونزوئلا زده بود، به اردوی تیم ملی در قطر هم ملحق شد تا کی روش ثابت کند چقدر به سبک بازی او اعتقاد دارد اما بعد از چند جلسه تمرین اختصاصی مشخص شد او نمی تواند در جام ملت ها بازی کند و این بازیکن که از لیست تیم ملی برای جام جهانی هم خط خورده بود، این بار جام ملت ها را هم از دست داد.

 

هافبک تیم ملی بی تردید یکی از تکنیکی ترین بازیکنان تیم ملی بود که حضور او می توانست هر حریفی را به دردسر بیندازد اما بدشناسی این بازیکن و یک مصدومیت بد موقع باعث شد او هم در ردیف بازیکنانی مثل کاوه رضایی، سعید عزت اللهی و علی کریمی قرار بگیرد که جام ملت ها را به دلیل مصدومیت از دست می دهد.

علی قلی زاده در جام جهانی آخرین بازیکنی بود که از لیست تیم ملی خط خورد و به عنوان بازیکن بیست و چهارم هرچند نامش در لیست نبود ولی همراه تیم به روسیه رفت و حتی در تمرینات هم شرکت کرد؛ قلی زاده این بار نه به دلیل مسائل فنی بلکه به دلیل مصدومیت آخرین بازیکنی بود که از لیست تیم ملی خط خورد تا در این تورنمنت مهم هم بازیکن بیست و چهارم تیم ملی باشد و جایی در لیست نهایی نداشته باشد.

 

البته در مورد قلی زاده نباید فراموش کرد  که او فقط ۲۲ سال سن دارد و طبعا بازهم او را در اردوهای ملی خواهیم دید و چه بسا در مرتبه های بعدی جزو پیشقراول هایی که نسل امروز تیم ملی را نوسازی می کنند. چهره هایی مثل او، ترابی، محرمی و جوان هایی که در فوتبال ایران به شکوفایی خود ادامه داده و امیدوارمان می کنند.

پاسخی بگذارید