تاریخ: ۱۳:۲۲ :: ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
نام نویسنده: مرتضی خالقی

پیکان درست بعد از آخرین بازی اش در لیگ برتر با سرمربی اش مجید جلالی بعد از دو فصل و نیم برای جدایی به توافق رسید اما هنوز بعد از گذشت چند روز تکلیف سرمربی آینده این تیم مشخص نشده و این می تواند سوال مهمی باشد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

پیکان هنوز سرمربی اش را انتخاب نکرده است و آخرین اخبار حکایت از نزدیک شدن جواد نکونام به نیمکت این تیم دارد. اما موضوع این است نکونام اینروزها سرتمرین تیم نساجی است، تیمی که با آن تا پایان فصل قرارداد دارد.

 

زمان طولانی برای چیست؟

زمان طولانی انتخاب نشدن سرمربی تیم پیکان به خاطر چیست؟ در حالی که مربی بدون تیم کم نداریم. از روزی که جلالی پایش را از دفتر شیعی بیرون گذاشت و طرفین اعلام کردند که جدایی قطعی است ، اسامی زیادی مطرح شده اند. از مهدی تارتار و فراز کمالوند تا حسین فرکی و پرویز مظلومی گزینه هایی بودند که اسمشان شنیده می شد وحتی گفته می شد برخی مانند فرکی به هیات مدیره برنامه دادند و برای برخی دیگر باشگاه به دنبال کسب استعلام است اما انگار در زیر تمام این مذاکرات و گمانه ها یک گزینه جدی تر وجود دارد. جواد نکونام کاپیتان سابق تیم ملی ایران و سرمربی تیم نساجی که با این تیم در پایان نیم فصل نتایج متوسطی گرفته و الان دور از صدر و البته دور از منطقه خطر قرار دارد.

اما چند دلیل مهم وجود دارد که نکونام را به عنوان جدی ترین و اصلی ترین هدف باشگاه معرفی می کند. اولین دلیلی که می توان به اشاره کرد این است که هیچ دلیل عقلانی وجود ندارد در حالی که این همه مربی بیکار وجود دارد پروسه انتخاب سرمربی اینهمه طول بکشد. وقتی ماجرا اینقدر کش دار شده حتما دلیلی دارد و شاید دلیل آن تحت قرارداد بودن سرمربی آینده باشد.

دلیل دیگر استوری چند روز قبل نکونام بود که به نوعی از نساجی خداحافظی کرد اما برخی رسانه ها قرارداد داشتن او با نساجی را دلیلی بر عدم تحقق این پیوند دانستند. با این وجود زمانی که سپری شده نشان می دهد که تلاش هایی برای حل مشکل قرارداد نکونام وجود دارد.

امروز از باشگاه پیکان خبر می رسد که حضور نکونام در پیکان جدی تر از هر زمان دیگری است حتی بیشتر از دوسال قبل که مجیدجلالی قصد داشت او را به پیکان بیاورد. اینکه چرا نکونام از نساجی جدا می شود و چرا به پیکان می آید قطعا در اولین اظهار نظر رسمی کاپیتان سابق تیم ملی مشخص می شود اما واقعیت این است که باید باور کنیم نکونام در یکقدمی نشستن روی نیمکت پیکان است.

با این وصف به نظر می رسد جوادنکو در حال جمع کردن اسباب و وسایل از قائمشهر و آمدن به پیکانشهر است ، جایی که محله قدیمی زندگی کاپیتان تیم ملی است.

پاسخی بگذارید