تاریخ: ۱۸:۰۲ :: ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
نام نویسنده: مرتضی خالقی

سرمربیان تیم های پرسپولیس و فولاد دو روز پیش در تهران با هم دیدار کردند و پیرامون مسائل مختلفی با هم به صحبت پرداختند، البته نه درباره نقل و انتقالات زمستانی.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

افشین قطبی و حضورش در لیگ ایران آخرین سورپرایز نیم فصل اول لیگ هجدهم بود. او پس از چهارده هفته نتایج نه چندان خوب تیم فولاد، به اهواز آمد و برای آخرین بازی نیم فصل این تیم را آماده کرد. از قضا فولادی ها در تبریز موفق شدند دست به کاری بزرگ بزنند و تراکتورسازی را با اولین باخت خانگی فصل روبرو کنند. این نتیجه امیدها به فولاد را بیشتر از پیش کرد و حالا یکی از جذاب ترین سوژه های فوتبال ایران، نقل و انتقالات نیم فصل تیم فولاد است. اینکه افشین قطبی در چه پست هایی نیاز به بازیکن دارد و دست روی کدام نفرات خواهد گذاشت، علامت سوال جذابی محسوب می شود.

 

قطبی که پس از بازی با تراکتور به شاگردان خود استراحتی دو هفته ای داده بود، خودش برای استراحت و انجام کارهای شخصی به شرق آسیا سفر کرد. اما قبل از این سفر ملاقاتی جالب بین او و برانکو ایوانکوویچ شکل گرفت. سرمربی فولاد در هتل اسپیناس تهران با برانکو دیدار کرد و ضمن تمجید از او به خاطر دستاورد های مهمی که با پرسپولیس داشته، به استعدادهای فوتبالی ایران هم اشاره کرد و گفت که ایران می تواند جوان های بسیاری را به فوتبال اروپا بفرستد.

 

همچنین برانکو هم خوشحالی خود را از بازگشت قطبی به فوتبال ایران ابراز کرد و از حضور مربی خوبی مثل او در تیم فولاد استقبال کرد.  او خطاب به سرمربی فولاد گفت: از اینکه مربیانی مثل تو به ایران می آیند و سطح علمی و فنی لیگ را بالاتر می برند، خوشحال هستم.

 

در این دیدار البته برخلاف آنچه تصور می شود، صحبت خاصی پیرامون بحث های نقل و انتقالاتی میان قطبی و برانکو رد و بدل نشده است. هرچند به نظر می رسد پرسپولیس و فولاد تبادلاتی در پنجره نقل و انتقالات ژانویه با هم داشته باشند. یکی از هافبک های تیم فولاد جزو نفراتی است که شایعاتی پیرامون پرسپولیسی شدنش شنیده می شود و همچنین ممکن است برخی نفرات پرسپولیس که ماندنشان از نظر برانکو چندان حیاتی نیست، پس از باز شدن پنجره این تیم راهی فولاد شوند.

 

 

شنیده می شود که افشین قطبی برای نیم فصل دوم در پست های مهاجم، وینگر چپ و دروازه بان تمایل به جذب بازیکن دارد و از مدیریت باشگاه درخواست کرده که بودجه مناسبی در نظر بگیرد و  به مدیریت اعلام کند که امکان چه میزان هزینه برای جذب بازیکن وجود دارد. پرسپولیس هم در پست های مدافع چپ، مدافع میانی و مهاجم نوک نیاز دارد بازیکن جدید بگیرد. همین مسئله باعث می شود که همپوشانی بین تقاضاهای این دو مربی وجود داشته باشد. هرچند که بعید به نظر می رسد پرسپولیس و فولاد برای تامین نفرات مدنظر خود سراغ بازارهای مشترک بروند. پرسپولیسی ها احتمالا در تیم های داخلی به دنبال بازیکنان مورد نظر می روند و فولاد نگاه ویژه ای به بازیکنان شاغل در لیگ های خارجی دارد.

 

این اولین بار بود که این دو مربی یکدیگر را از نزدیک می دیدند. بعد از مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۶، شایعاتی پیرامون حضور قطبی در کادر فنی تیم ملی ایران وجود داشت که البته هرگز از سوی برانکو پذیرفته نشد. حالا تقدیر آنها را در کنار هم قرار داده است. اتفاقا دومین بازی نیم فصل دوم و افتتاحیه ورزشگاه مدرن فولاد آره نا هم تقابلی میان قطبی و برانکو خواهد بود.

 

این نکته را باید همیشه در ذهن داشت که برانکو و قطبی اگرچه حالتی دوستانه با یکدیگر دارند، اما به صورت بالقوه رقبای ویژه ای برای هم محسوب می شوند. دلیل عمده آن هم منشا مشترک محبوبیت آنها است که نزد هواداران تیم پرسپولیس است.

پاسخی بگذارید