تاریخ: ۱۷:۳۴ :: ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
نام نویسنده: مرتضی خالقی

لئو مسی امروز پنجمین کفش طلای خود را نیز دریافت کرد و از این حیث رکورددار شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

لیونل مسی فصل گذشته موفق شد در لالیگا ۳۴ گل به ثمر برساند و با ۶۸ امتیاز برنده کفش طلای ۲۰۱۸ شود. او این عنوان را بالاتر از محمد صلاح(۳۲ گل)، هری کین(۳۰ گل) و ایکاردی، ایموبیله و لواندوفسکی(۲۹ گل) به دست آورد.

 

 

 

 

مسی پیش از این در سال های ۲۰۱۰، ۲۰۱۲، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ نیز این جایزه را کسب کرده بود و حالا یک پله بالاتر از رونالدو قرار می گیرد. فوق ستاره آرژانتینی ۴ بار این جایزه را کسب کرده است. مسی را در مراسم امروز، مدیران بارسا از جمله بارئومئو، رکساچ، آمور، رورا، مینگلا و بازیکنانی چون بوسکتس و سرجی رروبرتو همراهی می کنند.

 

 

 

 

مسی پس از دریافت کفش طلا گفت:« تصور نمی کردم که روزی ۵ بار فاتح کفش طلا شوم. همیشه رویای تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه ای و لذت بردن از فوتبال و افتخارآفرینی را داشتم. هر روز از تمرین در کنار هم تیمی هایم لذت می برم. در بهترین تیم دنیا هستم و کنارم بهترین ها بازی می کنند. با این هم تیمی ها رسیدن به چنین افتخاراتی کار ساده ای است.

الان از نظر  بدنی و ذهنی شرایط خوبی دارم. سال ها می گذرند و من بیشتر از همیشه مراقب خودم هستم. همیشه چنین بوده ام. سال به سال فوتبال سخت تر می شود و توقعات بالاتر می رود. جوری تمرین می کنم که همیشه آماده باشم.»

 

مسی در مورد برخورد با لیون در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان گفت:« لیون شاید روی کاغد جزو قدرتمندترین ها نباشد ولی بازی دشواری خواهد بود. آنها با سیتی نبردی برابر داشتند و می دانم که کار را برای مان سخت خواهند کرد. البته هنوز تا زمان بازی وقت داریم.»

 

 

 

 

مسی و دریافت کفش طلای پنجم

 

 

 

 

مسی در کنار پنج کفش طلای خود

 

 

تصاویری از گل های لیونل مسی در سال هایی که فاتح کفش طلا شده پخش شد. در ادامه نیز کلیپی از بیمارستان سنت ژوان دی دئو که مختص کودکان سرطانی است و مسی در ساختش مشارکت داشته پخش شد.

 

 

 

 

 

در ابتدای مراسم خوان ایگناسیو گایاردو، مدیر مارکا برای حاضران صحبت کرد و به تمجید از مسی و جایزه کفش طلا پرداخت.

 

مینگلا: از نظر من، کفش طلا نسبت به توپ طلا جایزه ای ارزشمند تر در فوتبال محسوب می شود!
 

 

 

پاسخی بگذارید