تاریخ: ۲۰:۵۸ :: ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
نام نویسنده: مرتضی خالقی

حالا مشخص شده بازیکنی که خود را ۱۶ ساله جا زده و جوان ترین گلزن لیگ هند شده بود، در واقعیت ۲۹ ساله است!

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

دو ماه پیش در بازی تیم های جمشیدپور و بنگلور، گوراو موخی موفق به گلزنی شد. این بازیکن که در دو سال اخیر برای تیم های اصلی و ذخیره های جمشیدپور بازی کرده، در دقیقه ۸۱ آن بازی گلزنی کرد و در پایان به یک عنوان مهم در تاریخ دوران فوتبالش رسید! مورخی در پایان بازی در قامت بازیکنی ۱۶ ساله، عنوان جوان ترین گلزن سوپر لیگ هند را از آن خود کرد و توسط رسانه ها و هواداران فوتبال در هند مورد تحسین قرار گرفت اما داستانِ او در حقیقت چیز دیگری بود!

 

دو ماه و ۱۰ روز پس از این بازی، فدراسیون فوتبال هند در خبری مهم اعلام کرد که گوراو موخی ۱۳ سال صغر سنی دارد و برخلاف مدارکی که به فدراسیون فوتبال ارائه کرده، ۲۹ ساله است و به همین دلیل ۶ ماه از تمام بازی های لیگ هند محروم شده است!

البته در متن خبر فدراسیون فوتبال هند مشخص نشده که آیا او در دیگر مسابقات می تواند به میدان برود یا خیر اما مشخصا بعید است هندی ها به آسانی از تخلف بزرگ موخی بگذرند و شاید در ادامه نیز احکامی برای این بازیکن صادر شود.

 

 

 

کمیته انضباطی فوتبال این کشور اعلام کرد که اظهارات مدیر تیم ملی زیر ۱۶ ساله های هند سبب شده تا آن ها از واقعیت موضوع باخبر شده و پس از چند ماه بررسی این موضوع، گوراو موخی را محروم کنند.

 

او سال ۲۰۱۵ به تیم ملی زیر ۱۷ سال هند هم دعوت شد و حالا علاوه بر او، ۳ ملی پوش تیم ملی زیر ۱۵ سال هند نیز به دلیل صغر سنی محروم شده اند. کمیته انضباطی هند تصمیم گرفت مدارک قبلی موخی را که او را ۱۶ ساله معرفی می کرد را باطل کند و حالا این بازیکن برای فعالیت دوباره در فوتبال، باید اسناد و مدارکی جدید ارائه کنند.

 

چهره این بازیکن ۲۹ ساله به شکلی است که خیلی ها در فوتبال هند گمان می کردند او واقعا ۱۶ ساله است و حتی همین حالا هم برخی از نزدیکان او در صدد تکذیب خبر هستند.

 

 

نکته جالب این که پیش تر تیم جمشیدپور هند بارها شایعاتی در این خصوص را رد کرده بود و مدیران این باشگاه صراحتا سلامت سنی بازیکن تیمشان را تائید کرده بودند.

پاسخی بگذارید